Smart Fortwo Özellikleri ve Fiyatı

Smart Fortwo özellikleri ve fiyatı hakkında bilgi mi arıyorsunuz? Smart Fortwo hakkında merak edilenleri yanıtlamak üzere detaylı bir araştırma yaptık. Bu eksende Smart Fortwo hakkında akıllara takılan şu soruların yanıtlarına baktık:

 • Smart Fortwo park etme kolaylığı ne seviyede? / Smart Fortwo park yeri bulmak gerçekten kolay mı?
 • Smart Fortwo kaç kişilik bir araba?
 • Smart Fortwo ne kadar yakıyor?
 • Smart Fortwo Mercedes mi?
 • Smart Fortwo sıfırı ne kadar? /ikinci el Smart Fortwo fiyatları nasıl /Sıfır faizle Smart Fortwo kredi kampanyası var mı?
 • Smart Fortwo neden pahalı?

Smart Fortwo Özellikleri ve Fiyatı

1994 yılında başlayan bir tasarım hikayesinin sonucunda Smart markası, şehir içinde hızlı- kolay-pratik olmanın adı haline geldi. Daimler cephesinden Smart’a yatırım sürerken, markanın geleceği parlak görünüyor. Smart, Fortwo ve Forfour şeklinde iki ana karoser seçeneğine sahip. Fortwo modeli ile iki kişilik şehir içi seyahat ve Forfour ile de dört kişilik seyahat konforuna odaklanılmış. Benzinli ve elektrikli motor seçenekleri bulunan Smart modelleri için yakında sadece tamamen elektrikli motor sözkonusu olacak.

Smart modellerinin ve özellikle de en küçük arabalar listesinde ilk onda yer alan Smart Fortwo modelinin en önemli özelliği, kolay park edilmesi. Hem üstün teknolojisi ile park etmeyi kolay kılıyor hem de küçük boyutları ile işleri epeyce kolaylaştırıyor. Unutmadan, sadece 2069 mm uzunluğunda bir otomobilden bahsediyoruz.

Kolay park ve zahmetsiz manevra kabiliyetinin ardında yatan tek etken boyutları değil. Otomatik Smart Fortwo’da 6 ileri oranlı ve çift kavramalı twinamic şanzıman teknolojisi de onu çok atak kılıyor. Bu arada Smart Fortwo alacaksanız ve manuel şanzıman istiyorsanız; manuel şanzımanlı Smart Fortwo seçeneği de var. 5 ileri oranlı mekanik şanzımanı da oldukça sportif bir sürüş deneyimi yaşatıyor.

Smart Fortwo Motor seçenekleri şöyle:

3 silindirli 52kW motor

3 silindirli 66kW motor

Smart Fortwo Donanım Seçenekleri

Smart Fortwo incelemesi yaptığımızda aşağıdaki donanım seçenekleriyle karşılaşıyoruz:

 • Standart donanım
 • Passion donanım
 • Perfect donanım
 • Prime donanım
 • Brabus style

Neden Smart Fortwo? / Smart Fortwo Öne Çıkan Özellikleri

 • İki parçalı bagaj kapağı
 • Sadece 2069 mm uzunluk
 • 7 inç büyüklüğünde dokunmatik ekran
 • Bluetooth bağlantı sistemi
 • Müzik, resim ve filmlerin oynatılması için AUX, USB ve SD kartı bağlantıları

Smart Fortwo Görünümü Nasıl? / Smart Fortwo Çok mu Küçük Duruyor?

Görüntüsü küçük, sevimli ve teknolojik bir izlenim yaratıyor. Bu imajı ile özellikle genç kullanıcıların dikkatini çekiyor. Diğer yandan “çok küçük oyuncak gibi araba” diye düşünenler de var. Burada biraz “zevk meselesi” yorumunu yapmak doğru olur. Zira, sedan karoserin ağır imajını seven bir kullanıcı için Smart modelleri ve özellikle de Smart’ın en küçük arabası olarak tanınan Smart Fortwo modeli, pek de çekici olmayabilir. Diğer yandan teknolojik- Avrupai ve küçük bir otomobille şehirde zaman kazanmak şsteyenler için ideal bir seçenek oluşturuyor.

Smart Fortwo Boyutları

Boyutlara geçmeden önce şu önemli bilgiyi verelim:

Fortwo dönüş çapı 6,95 metre. Bu ne demek? Pek çok otomobilin 11 metrede ancak döndüğünü düşünürseniz, 7 metre gibi bir alanda dönebilmek, şehir içinde trafik sıkışıklığında konfor demek!

 • Uzunluk: 2695mm
 • Genişlik: 1663mm
 • Yükseklik: 1552mm

Smart Fortwo İç Mekanı Nasıl?

Smart Fortwo iç mekanında kalite algısı yüksek. Böyle küçük sınıftaki daha doğrusu mini sınıftaki otomobillere göre ise çıta epey yukarıda. Kokpiti saran tekstil doku ve beyaz plastikler kalite algısını iyice artırıyor. Mercedes modellerinden tanıdık dijital bölmesi var. otomobilin neredeyse yarısı camdan oluştuğu için de ferahlık algısı çok daha yüksek.

Smart Fortwo içi ile ilgili şu iki soru çok sık soruluyor:

 • Smart Fortwo içine kaç kişi sığar?

Smart’ın en küçük modeli olan Fortwo içine 2 kişi sığıyor.

 • Smart Fortwo bagajı var mı?

190 litrelik bir bagaja sahip.

Smart Fortwo Güvenli mi?

Benzinli Smart Fortwo 2014 yılında Euro NCAP çarpışma testlerine girmiş. Euro NCAP çarpışma testlerinde Smart ForTwo puanlaması 4 yıldız şeklinde. Supermini sınıfındaki otomobil, aşağıdaki şekilde değerlendirilmiş:

 • Yetişkin Yolcu Güvenliği: %82
 • Çocuk Yolcu Güvenliği: %80
 • Yaya Yolcu Güvenliği: %56
 • Güvenlik Yardımcıları: %56

Smart Fortwo Fiyatları Nasıl?

Sıfır km Smart Fortwo almak istediğinizde tek seçeneğiniz elektrikli versiyon. EQ Fortwo coupé Elektrikli Smart fiyatı 157.100TL. İkinci el Smart Fortwo fiyat skalası ise 50 bin TL bandından başlıyor.

Faizsiz Smart Fortwo Kredi Kampanyaları

Smart Fortwo sıfır faizle kredi kampanyası ya da faizsiz Smart Fortwo kredisi gibi arayışlar için araştırma yapmalısınız. Yıl boyunca verilen faizsiz araç kredisi kampanyalarını değerlendirmelisiniz. Bu amaçla FaizsizAracKredisi.net Kampanyalar sayfasını takip edebilirsiniz. Farklı bir otomobil almak için Araç İnceleme sayfasına da göz atabilirsiniz.

Smart Fortwo Hakkında Merak Edilenler

Smart Fortwo hakkında sıkça sorulan soruları yanıtladık. Detaylar şöyle…

 • Smart Fortwo park etme kolaylığı ne seviyede? / Smart Fortwo park yeri bulmak gerçekten kolay mı?

Smart’ın şehir içinde iki kişinin seyahat etmesi için planladığı bu otomobili park etmek, gerçekten çok kolay. Çünkü bu küçük otomobilin manevra kabiliyeti çok yüksek. Dar bir yolda bile 360 derece dönüşü sadece direksiyonu döndürerek yapabiliyorsunuz. Diğer yandan sıradan bir HB otomobilin neredeyse yarısı kadar yer kaplıyor. Örneğin Citroen C3’ten neredeyse 1 metre kısa. Pek çok otomobilin sığamayacağı park yerlerine kolayca sığabiliyor. Özetle; park yeri stresiniz fazla ise Smart Fortwo / Renault Twizy / Regal 3 veya 4 tekerlekli modelleri / Bajaj Quete tam size göre…

 • Smart Fortwo kaç kişilik bir araba? 

Smart Fortwo, adından da anlaşılacağı üzere iki kişilik bir otomobil. 2 kişinin rahat bir şekilde şehir içinde seyahat etmesine uygun. Küçük market alışverişi için bir bagaja da sahip.

 • Smart Fortwo ne kadar yakıyor?

Benzinli Smart Fortwo, 100km’de 4,5 litre yakıt tüketimi yapıyor.

 • Smart Fortwo Mercedes mi?

Dacia Renault mu / Alfa Romeo Fiat mı / Seat Volkswagen mi…Bu sorular, otomotiv dünyasında çok yaygındır ve arabalardan bahsederken çok da tartışırlar. Bir markanın diğerini satın alması, onun kalite standartlarının doğrudan yeni aldığı alt marka için de geçerli olacağı anlamına gelmez. Önce bu bilginin altını çizelim. Diğer yandan Smart markası için durum, Dacia-Renault / Alfa Romeo-Fiat / Seat-Volkswagen konusundan çok farklı. Çünkü Smart markası, doğrudan Mercedes tarafından kurulmuş bir markadır. Mercedes-Benz, küçük otomobilleri ve küçük elektrikli otomobilleri için bu markayı tasarlamıştır.

 • Smart Fortwo sıfırı ne kadar? /ikinci el Smart Fortwo fiyatları nasıl /Sıfır faizle Smart Fortwo kredi kampanyası var mı?

Yukarıda detaylıca Smart Fortwo fiyat listesini paylaşmıştık.

 • Smart Fortwo neden pahalı?

Bakınca minik bir otomobil görüyoruz. Ve pek çoğumuz aracın küçük boyutları ile fiyatının da aynı oranda mütevazi olmasını bekliyoruz. Aslında bu önyargı, hayatın her alanında var. XX hastanesinin baş hekimi deyince nedense ufak tefek genç bir erkeğin bu görevi yapabileceğini düşünmüyoruz ya da minyon bir bayanın Volkswagen Amarok kullanabilmesine şaşırıyoruz vs… Önyargınızdan arının ve otomobil fiyatlarının karoser büyüklüğü ile değil teknoloji – marka algısı gibi etkenlerle şekillendiğini hatırlayın. Bu eksen bakında Smart’ın neden beklenenden pahalı olduğunu daha iyi anlayacaksınız…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

  Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!