En Uyguna Araba Sahibi Olmanın Yolları

En uygun araba seçenekleri hangileri? En az parayla araç almak için öneriler neler? Uygun fiyata araç edinmek isteyenler için birkaç ipucu vermek istiyoruz. Ucuza araba edinme arayışınız varsa okumaya devam edin…

En Uyguna Araba Sahibi Olmanın Yolları 

Uygun fiyata araba sahibi olmak, aslında hemen herkesin istediği bir şey. Ancak burada “uygun” kavramını biraz açmak lazım. Çünkü Lamborghini alırken “uyguna almak” ile scooter alıp ulaşımı uyguna getirmek arasında dağlar kadar fark var.

Bildiğiniz üzere pandemi nedeniyle oldukça kötü bir dönemden geçiyoruz. Hepimiz, sağlığımız konusunda endişeliyiz. Bu durumda yüzlerce farklı insanlar birlikte toplu taşıma araçlarına binmek – onlarla temas etmek – küçük bir ortamda aynı havayı solumak ve gün içinde yüzlerce farklı insanın dokunduğu alanlara dokunmak zorunda kalmak gerçekten korkutucu. Durum böyle olunca küçük de olsa bir araç sahibi olmak önem kazanıyor. Burada en uygun fiyata otomobil sahibi olmak üzere neler yapabilirsiniz; sorusuna yanıt artıyoruz.

  1. Düşük Kredi Faiz Oranlarından Faydalanın!

Bildiğiniz üzere Devlet eliyle geçtiğimiz ay, düşük kredi faizi kampanyası başlatıldı. Kamu bankalarının öncülük ettiği kampanya özel bankaların katılı ile büyüdü. Cumhuriyet tarihinin en uygun kredi faiz oranları sunuldu. Eğer biraz birikiminiz varsa kalanı için düşük faiz oranlarıyla taşıt kredisi ya da ihtiyaç kredisi çekerek ilerleyebilirsiniz.

  1. Faizsiz Araç Kredisi Kampanyalarını Değerlendirin!

Ülkemizde çok sayıda katılım bankası var. Katılım bankaları, faizsiz araç kredi kampanyaları düzenliyor. Söz konusu sıfır faizle araç kredisi kampanyaları çok cazip ödeme koşulları sunabiliyor. Katılım bankalarının otomobil temsilcilikleri ile yaptıkları anlaşmalar sonucunda kullanıcılara sunulan 0 faizli otomobil kredisi kampanyaları hakkında bilgi edinmek üzere Kampanyalar sayfamızı inceleyin!

  1. Küçük Sınıf Uygun Fiyatları Otomobillerin 2. El Seçeneklerine Bakın!

Hyundai i10, Nissan Micra, Opel Corsa gibi küçük sınıfın küçük motor hacmine sahip otomobil seçenekleri nispeten uygun fiyata sahiptir. Düşük motor hacmine sahip, küçük otomobilleri tercih ederek biraz daha uyguna araç edinebilmeniz mümkün. Ancak Volkswagen Beetle, Smart ForTwo gibi bazı otomobillerin minik olmalarına rağmen fiyatları epey yüksek olabilir.

  1. Mini Sınıfı Otomobilleri Bi’ Düşünün!

Renault Twizy, Smart Fortwo, Smart Forfour, Bajaj Quete gibi minik sınıfta çok uygun fiyatlı araçlar var. Regal Raptor, Bajaj Quete gibi aslında bir motosiklet motoruna sahip olan sadece başında çatısı olan ve otomobil görünen bu araçların fiyatları da epey uygun. Örneğin Haziran 2020 itibariyle 3 tekerlekli Regal Raptor sadece 11 bin TL ve 4 tekerlekli Regal Raptor 22 bin TL…Bu otomobillerle, şehir içinde park yeri sorunu yaşamamak da şahane…

  1. Motosiklet Almayı Düşünün!

Eğer motosiklet kullanabiliyorsanız ve motosiklet ehliyetiniz varsa ulaşım güzergahınız için de uygunsa motosiklet almayı düşünebilirsiniz. Uyguna 2. el motosiklet fiyatlarına bakıp ilerleyebilirsiniz. Hatta bu aralar motosikletler, hiç olmadığı kadar popüler 🙂

  1. Bisiklet / Scooter Seçeneklerini Göz Önüne Alın!

Uyguna araç alıp bir de bedava sürüş elde etmenin adı: Scooter ya da bisiklet olmalı. Bu araçlarla kısa mesafede işe gidip gelmek, aynı zamanda spor yapmak ve stres atmak demek. Kimseyle temas etmeden, yakıt ücreti hatta vergi ödemeden üstelik de bin TL’den başlayan fiyatlarla ulaşım aracı elde etmek üzere bu seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

    Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!