0 faizli Otomobil Kampanyaları

0 faizli otomobil kampanyaları son yıllarda giderek daha fazla popüler oluyor. Pek çok insan yeni bir araba almadan önce sıfır faizli otomobil kampanyaları için araştırma yapıyor. 0 faizli otomobil kampanyaları 2020 konusunda araştırma yapanlar için 0 faizli kredi veren otomobil firmaları hakkında detaylı bilgi sunuyoruz. Makalemizde aşağıdaki sorulara yanıt bulabileceksiniz:

 • Sıfır Faizle Otomobil Alınabilir mi?
 • Sıfır Faizle İkinci El Araba Kredisi Var mı?
 • Faizsiz Araç kredisi Veren Bankalar hangileri?
 • Faizsiz Peşinatsız Taşıt Kredisi Almak Mümkün mü?
 • 0 Faizle Taşıt Kredisi Kampanyalarını Nereden Öğrenebilirsiniz?

0 Faizli Otomobil Almak

0 Faizli otomobil almak, pek çoğumuzun hayali. Sıfır km arabayı faizsiz kredi çekerek almak, hem sürecin daha kolay ödeme planları sunmasını hem de İslami açıdan uygun bir borçlanmayı hedefliyor. Durum böyle olunca sıfır faizli otomobil kampanyaları da yıl boyunca farklı platformlarda paylaşılıyor ve ilgi görüyor. Peki, konuyu biraz detaylandırırsak; sıfır faizle kredi nasıl alınıyor, geri ödemesi nasıl oluyor ve diğer soruların yanıtları neler; yukarıdaki listedeki başlıkları açıklayarak bu sorulara da yanıt sunalım:

 • Sıfır Faizle Otomobil Alınabilir mi?

Katılım bankacılığı esaslarına göre verilen borç için faiz alınmaz. Verilen kredi için bir komisyon belirlenerek bu şekilde ilerlemek söz konusudur ancak kaynağı veya gideceği yer bilinmeyen bir faiz söz konusu değildir. Ülkemizde de çok sayıda katılım bankası seçeneği var. Faizsiz bankacılık, faizsiz finans kurumları, İslami bankacılık gibi adlarla da bilinen katılım bankalarının otomotiv firmaları ile yaptıkları iş birlikleri sonucunda sıfır faizle otomobil alınabiliyor. Burada ödeme planı, komisyon oranı, peşinat gibi konular bir kampanyadan diğerine değişiklik gösteriyor. Dolayısıyla kampanyaları bilmek ve buna göre ilerlemek gerek.

 • Sıfır Faizle İkinci El Araba Kredisi Kampanyası Var mı?

Öncelikle ülkemizde uzun yıllar boyunca sadece sıfır km araba alırken banka kredisi sunulduğunun ve ikinci el araba alırken banka kredisi alanların bunu daha çok ihtiyaç kredisi şeklinde aldığının altını çizmek gerek. Daha önce (2017 yılı ve öncesi gibi değerlendirilebilir) 2. el araba kredisi verildiğinde de bu, 3 yaş ve altındaki ikinci el otomobiller için geçerli oluyordu. 2017 yılı itibariyle döviz kurunda yaşanan değişiklik, ikinci el pazarının canlanmasına neden oldu. Bu da bankaların 2. el oto kredileri için yaş sınırını biraz daha yukarı çekmelerine neden oldu, diye bir yorum yapabiliriz. Özetle günümüzde pek çok banka, 2. el otomobil kredisi veriyor.

 • Faizsiz Araç kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Faizsiz araç kredisi veren bankalar, katılım bankalarıdır. Vakıf Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, AlbarakaTürk Katılım Bankası gibi faizsiz bankacılık ilkesiyle çalışan bankalar, yıl boyunca bu konuda farklı kampanyalar sunuyor.

 • Faizsiz Peşinatsız Taşıt Kredisi Almak Mümkün mü?

Faizsiz peşinatsız araç kredisi almak mümkün! Burada, 0 faizle oto kampanyası konusunda araştırma yapmak ve peşinatsız oto kredisi kampanyalarını incelemek gerek. Yine yukarıda bahsettiğimiz katılım bankalarının yıl boyunca peşinatsız kredi verdikleri farklı kampanyaları da olabiliyor. Tabi, burada kampanya takibi çok önemli.

 • 0 Faizle Taşıt Kredisi Kampanyalarını Nereden Öğrenebilirsiniz?

0 faizle taşıt kredisi kampanyaları, yıl boyunca farklı katılım bankaları tarafından düzenleniyor. Sıfır faizli araba kredi kampanyalarının duyurusu da yine söz konusu katılım bankaları tarafından yapılıyor. Ancak elbette hepsine hakim olmak, zahmetli bir iş. Yıl boyunca ülkemizde hizmet veren katılım bankalarının ve otomotiv temsilcilerinin ortaklaşa hazırladığı sıfır faizli araba kredisi kampanyalarını tek web sitesi üzerinden takip etmek de mümkün. Bu amaçla faizsizarackredisi.net’in faizsiz araç kredisi kampanyaları sayfasını takip edebilirsiniz.

0 Faizli Otomobil Fiyatları ve 0 Faizli Otomobil Kredileri

Metnin genelinde de bahsettiğimiz üzere her aracın fiyatı, fiyatına özel kredisi ve kredi komisyon oranı birbirinden farklı. Diğer yandan kampanyaların da kendine özel koşulları var. Bu nedenle bu konuda kesin bir rakam verilemez. Ancak 0 faizli Citroén C3 kampanyası, faizsiz Peugeot Rifter kampanyası, faizsiz Fiat Egea Sedan kampanyası gibi marka-model kampanyaları inceleyerek net bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

  Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!