Faizsiz 2.El Araba Kredisi Veren Bankalar ve Kampanyaları

Faizsiz 2. el araba kredisi veren bankalar ve kampanyaları konusu çok araştırılıyor. Pek çok ikinci el araba alma planında bu konu öncelikli olarak araştırılıyor. Bu nedenle 2. el araba kredi süreçleri konusunu biraz detaylandıralım istedik. Makalemizde aşağıdaki sorulara yanıt bulabileceksiniz:

 • İkinci el araba alırken kredi çekilir mi?
 • İkinci el araç kredi koşulları neler?
 • İkinci el araç kredi faiz oranları nasıl?
 • Faizsiz ikinci el araç kredisi var mı?

İkinci El Araba Kredileri Hakkında

Pek çok kişi, sadece sıfır araba alırken kredi çekebileceğini sanıyor. Oysa beğendiniz ikinci el otomobil için kredi çekme şansınız da var. İkinci el taşıt kredisi seçenekleri, son birkaç yılda hiç olmadığı kadar zenginleşti. Bunda artan döviz kuru ile sıfır otomobile ulaşmanın zorlaşması etkili oldu. ODD yani Otomobil Distribütörleri Derneği verilerine göre 2017’den beri ikinci el pazarı, kat be kat büyürken sıfır araç pazarı aynı eksende küçüldü. Tabi bu durumun da araç parkının eskimesi gibi bazı olumsuz sonuçlar var. Ama konumuza dönecek olursak eskiden sadece 3 yaşa kadar ikinci el araba kredisi veren bankalar bu konuda çıtayı, 10 yaşa kadar yükselttiler. Dolayısıyla seçenek eskiye oranla daha fazla. Bankalarla görüşerek kredi verme koşullarını değerlendirip ilerleyebilirsiniz.

İkinci El Taşıt Kredisi Koşulları Neler?

Taşıt kredisi 2. el koşulları ya da sıfır kredi koşulları söz konusu olduğunda her bankanın farklı kıstasları olduğunun altını çizmek gerek. Elbette aynı finans çerçevesi içinde rekabet eden bankaların koşulları birbirine çok benzer olacaktır ancak mutlaka ödeme planı, kredi çekecek kişiye özel koşullar ve faiz konusunda farklılıklar söz konusu olacaktır. Ancak basit bir yaklaşımla aşağıdaki kriterlerin 2. el taşıt kredisi koşulları kapsamında ortak olduğunu söyleyebiliriz:

 1. Aracın yaşı (bazı bankalar 3 yaş ve altına, bazıları 5 yaş ve altına bazıları 10 yaşına kadar kredi verebiliyor).
 2. İkinci el araba kredisine başvuran kişinin kredi notu en önemli kriterler arasında.
 3. Kredi üst limiti engeline takılmamak da önemli. Çünkü ikinci el taşıt kredilerinde sıfırdan farklı olarak aracın değerinin bir kısmına kredi veriliyor.

İkinci El Otomobil Kredisi Çekerken Nelere Dikkat Etmeli?

İkinci el oto kredisi çekerken aşağıdaki maddeleri mutlaka dikkate alın:

 • Aracın hasar durumu için oto ekspertiz yaptırın.
 • Verilen ödeme planının size uygun olup olmadığından emin olun.
 • Aracın hasar durumu, Kasko ve Trafik Sigortası bilgileri kontrol edin (kredi alırken etkili olabiliyor).
 • Verilen geri ödeme planındaki faiz oranları çok yıpratıcı olabilir, bu konuyu iyi irdeleyin. Tavsiyemiz: faizsiz ikinci el taşıt kredisi veren kampanyaları göz önüne alın. Peki, 2. el araba kredi faiz oranları nasıl?

İkinci El Araç Kredi Faiz Oranları Nasıl?

İkinci el araç kredi faiz oranları, dönemsel olarak değişir. Başka bir deyişle 2. el taşıt kredisi faizleri için oranlar, son derece değişkendir. Ancak bankaların genel olarak birbirine yakın rakamlar vereceğini de bilmek gerekir. Özel kampanyalarla belki faiz oranları daha hafife inebilir. Peki, faizsiz ikinci el oto kredisi almak mümkün mü?

Sıfır Faizle İkinci El Araba Kredisi Almak!

Bilindiği üzere katılım bankaları, faizsiz bankacılık ilkesiyle çalışırlar. İslami açıdan da uygun olduğu üzere faizsiz bankacılık esaslarına uygun şekilde sıfır faizle ikinci el araba kredisi de sunan katılım bankalarına başvurarak ilerleyebilirsiniz. Katılım bankalarının faizsiz araç kredisi kampanyalarından haberdar olmak üzere FaizsizAracKredisi.net kampanyalar sayfasını takip etmeye başlamanızı öneriyoruz. Sistem, tek web sitesi üzerinden yıl boyunca duyurulan farklı faizsiz araç kredisi kampanyalarını inceleme fırsatı sunuyor. Böylece birden fazla kampanyayı tek site üzerinden konforlu bir biçimde takip avantajı sunuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

  Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!