Elektrikli Dacia Spring Hakkında

Elektrikli otomobiller her geçen gün daha da önemli hale gelirken gözler elektrikli Dacia Spring üzerine çevriliyor. Uygun fiyatlı elektrikli araç arayan kişilere yönelik tasarlanan Dacia Spring elektrikli otomobil tanıtıldı. Yeni elektrikli Dacia aynı zamanda da ilk elektrikli Dacia olma özelliğini taşıyor. Peki Dacia Spring Türkiye’ye gelecek mi? Ülkemizde uygun fiyatlı elektrikli araç isteyen çok kişi olduğundan elektrikli Dacia Türkiye’ye gelecek mi? sorusu büyük önem taşıyor. Dacia Spring teknik özellikleri ve en ucuz elektrikli otomobil gibi kavramlarla aratılan Dacia Spring’e beraber bakalım…

İlk Elektrikli Dacia! Dacia Spring Özellikleri

Konsept versiyonunun tanıtılması ile dikkati üzerine çeken elektrikli Dacia Spring, piyasasında öne çıkmayı kendine amaç edinmiş bir araç. Avrupa’nın en ucuz elektrikli otomobili olmayı amaçlayan Dacia Spring, elektrikli otomobil teknolojisini daha erişilebilir kılmayı hedef edinmiş durumda. Mart ayındaki açıklamalarından sonra Renault grubu ile birlikte çalışarak hızla harekete geçen Dacia markası Spring modeli ile bu amaçlarını başarmayı umuyor. Tasarım yönünden bakıldığında Dacia’nın Sandero ve Duster modellerinden çizgiler taşıyan Dacia Spring, uygun fiyatıyla öne çıkmayı amaçlayan bir araç için oldukça hoş bir tasarıma sahip. Günümüz teknolojisine çok para harcamadan sahip olunması gerektiğini düşünen Dacia markası Spring modeli ile büyük ilgi toplayacak gibi duruyor.

Dacia Spring Teknik Özellikleri

Dacia Spring modeli Dacia’nın uygun fiyatıyla öne çıkmasını beklediği bir elektrikli otomobil de olsa, bünyesinde bahsedilmeye değer özellikler bulundurmakta. Tasarım açısından bakıldığında Dacia Spring aynı Dacia Sandero Stepway modelinde olduğu gibi büyük görünen bir tasarıma da sahip olsa aslında kompakt ve kullanışlı ölçülere sahip. Dacia Spring 3734 mm bir uzunluğa ve 1770 mm genişliğe sahip. Bu ölçüler sayesinde kullanıcılar hem SUV görünümlü kalıplı tasarıma sahip bir araç kullanabilecek hem de şehir içerisinde park yeri ararken veya dar sokaklardan geçerken sorun yaşamayacaklar.

Dacia Spring menzili 225 km civarı olarak belirtilmesine rağmen ECO modu sayesinde bu menzilin 300 km civarlarına yetişebileceği düşünülüyor. Dacia Spring şarj süresi ev kaynağından 14 saat iken hızlı şarj sistemi ile 1,5 saatte şarj edilebiliyor. Dacia Spring gücü 45 beygir gibi pek yüksek olmayan bir seviyede de olsa, 125 Nm tork üretebilen elektrik motoru ile gündelik kullanımda istenilen performansı verebilecek gibi görünüyor. Dacia Spring üst hızı 125 km/s süratte kitlenmekte ve ECO modunda yalnızca 100 km/s sürate çıkabilmekte. Tamamen fiyat/performans ve verimlilik üzerine yapılmış olan bu araç, yüksek performans arayışında olan kullanıcılara pek hitap etmese de uygun fiyatlı bir elektrikli otomobil isteyen kişiler için biçilmiş kaftan olabilir.

Dacia Spring Türkiye’ye Gelecek Mi?

Elektrikli otomobiller hem çevreci bir araç sürmek isteyenler hem de akaryakıt masrafından kurtulmak isteyenler tarafından ilgi görmekteler. Ülkemize bakıldığında uygun fiyatlı elektrikli otomobil seçeneği çok fazla sayılmaz. Dacia’nın fiyat odaklı söz konusu modelinin Türkiye’de satılıp satılmayacağı oldukça merak edilen bir konu. Peki Dacia Spring Türkiye’ye gelecek mi? Evet Dacia Spring’in Türkiye’de de satışa çıkacağı belirtiliyor. Ülkemizdeki uygun fiyatlı elektrikli otomobil açığını kapatabilecek olan bu model şimdiden beklenmeye başlandı. Koltuklar yatırıldığında 300 litreden 600 litreye çıkabilen bir bagaj hacmine bu elektrikli otomobilin, gündelik kullanım için uygun fiyatlı bir alternatif olması bekleniyor.

En ucuz elektrikli otomobil olmayı hedefleyen Dacia Spring modelinin teknik özellikleri böyleydi. Dacia Spring Türkiye’ye gelecek mi? diye merak eden elektrikli otomobil tutkunlarının beklediği uygun fiyatlı elektrikli otomobil Dacia Spring olabilir. Dacia Spring fiyatı henüz Türkiye içerisinde belli olmasa da diğer elektrikli otomobil seçeneklerinden daha uygun fiyata satışa çıkabileceği beklenmekte.

Sıfır Faizle Elektrikli Araba Kredisi Var mı?

Sıfır faizle elektrikli araba kredisi var mı, arayışında FaizsizAracKredisi.net Kampanyalar sayfasını takip edebilirsiniz. Faizsiz elektrikli araba kredisi almak üzere katılım bankalarına taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Sıfır faizli elektrikli otomobil kredisi seçenekleri henüz çok yaygın olmasa da taşıt kredisi çekerek sıfır faizle elektrikli araba alma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

    Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!