İkinci El Araç Kredisi Yüzde Kaç Veriliyor?

İkinci el araç kredisi yüzde kaç veriliyor? İkinci el araçlar için kredi oranları ya da aracın bedelinin yüzde kaçına kadar kredi veriliyor soruları bu konuda destek almak isteyenlerin en çok merak ettikleri arasında. 

2. El Araç Kredisi Çekmek!

İkinci el araçları için kredi çekmek isteyenler, genellikle aracın bedelinin bir kısmını birikim olarak sunabiliyorlar. Ancak bazen kullanıcının hiç birikimi olmuyor ya da söz konusu birikim kredi peşinatı karşısında çok düşük kalıyor. Bu durumda akıllara şu soru geliyor: İkinci el taşıt kredisi aracın bedelinin yüzde kaçına çıkar? 

Öncelikle bankalar, arabanın değerine göre belirli bir oranda kredi veriyorlar. Taşıt kredisinde kullanabileceğiniz kredi miktarı söz konusu aracın değerinin tamamını büyük olasılıkla karşılamaz. Değeri 100 bin TL’nin altında olan araçlar için, arabanın değerinin %70’ini aşmayacak kadar kredi verilebiliyor. Araç bedelinin 50.000 TL’ye kadar olan kısmı için yüzde 30, 50.000 TL üzerinde olan tutarı için ise yüzde 50 peşinat şartı da aranmaktadır.

Kasko Bedeli Önemli!

Araç değeri, 0 km araçlar için aracın proforma faturasında, 2.el araçlar için kasko bedelinde yazan tutara eş değerdir. Bankalardan 2. el araç kredisi almak için belirli bir yaş ve kasko değerinin istenen oranda olması gerekmektedir. 

Kredi Çekerken İkinci El Arabanın Yaşı Önemli!

Genellikle en fazla 5 yaşında olan araçlara araç kredisi sağlanırken bu süre bazı bankalarca 10 yaşa kadar çıkarılmıştır. Bazı bankalar farklı vade süreleri için ise değişik kredi yaş sınırları da koyabilmektedir.

Faizsiz İkinci El Araç Kredisi Şartları

Faizsiz ikinci el araçlar için kredi şartları da genel olarak diğer bankalarla benzerdir. Ancak özel kampanyalar söz konusu olabilir. Diğer yandan faiz yerine katılım bedeli ile vadelendirme yapılır. 

En Avantajlı İkinci El Araç Kredisi Nereden Alınır?

Bu konuda bir bankayı ya da finans kurumunu işaret etmek doğru olmaz. Zira, bankaların ikinci el taşıt kredisi şartları dönem dönem değişir. Bankaların sunduğu taşıt kredisi kampanyaları, ikinci el aracın fiyatı ve ödeme koşulları burada belirleyici olduğu için iyi araştırmak yapmak gerekir. 

Dilerseniz LPG’li İkinci El Araçlar İçin Araç Kredisi yazımıza da göz atabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

    Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!