LPG’li İkinci El Araçlar İçin Araç Kredisi

LPG’li ikinci el araçlar için araç kredisi çekmek üzere bankaların taşıt kredisi seçeneklerine başvurabilirsiniz. İkinci el LPG araba kredisi seçenekleri özelinde bankaların sunduğu vade ve faiz oranları değerlendirilebilir. Diğer yandan LPG’li araç faizsiz kredi seçeneklerine bakarak sıfır faizle LPG’li oto alma planları da yapılabilir. 

LPG’Li Araba Almak…

Ülkemiz, benzin ve dizel yakıt tüketimi konusunda maalesef çok avantajlı fiyatlar sunabilen ülkelerden değil. Yani akaryakıtı uyguna alamıyoruz. Ancak LPG’li araçlar ve elektrikli araçlar bu noktada büyük bir ferahlık sunabiliyor. LPG’li araba sahibi olma sürecinde de üç alternatif söz konusu:

  1. Mevcut araca LPG taktırmak
  2. LPG’li ikinci el araba almak
  3. Sıfır LPG’li olan modellerden seçim yapmak

LPG’li 2 El Araba Kredisi Var mı?

Öncelikle bankaların araç kredisi verirken iki ana kategoride kredi sunduklarını söylemek gerek. Bunlardan biri ikinci el taşıt kredisi diğeri de sıfır araç kredisi şeklindedir. İkinci el LPG’li oto kredisi başvurusunda aracın yakıt tipi yani LPG’li olması kredi alımına bir engel teşkil etmez ya da bir farklılık oluşturmaz. Diğer yandan ikinci el araç kredisi yerine ihtiyaç kredisi de çekilebilir. İhtiyaç kredilerinin faiz oranları taşıt kredisi faiz oranlarından fazla olabileceği için genellikle kullanıcılar, 2. el taşıt kredisi çekmeyi tercih ederler. Ancak bazen ihtiyaç kredisi ile alınacak miktar, daha doğru bir opsiyon da olabilir. Tüm bunlar değerlendirilerek LPG’li otomobil için banka kredisi başvurusu yapılabilir. 

Faizle Oto Kredi / Faizsiz Oto Kredi

Yukarıda bankaların sıfır araba kredisi ve ikinci el araba kredisi şeklinde iki farklı taşıt kredisi türü sunduğundan bahsettik. Diğer yandan bankalar, borçlandırma şekillerine göre de ikiye ayrılır. Bazı bankalar faizle borç verir. Bununla beraber ülkemizde ve dünya genelinde yaygın olan faizsiz bankacılık esasına göre borç veren finans kurumları da vardır. Katılım Bankası adı verilen söz konusu kurumlardan katılım bedeli ile kredi alınabilir. 

Faizsiz LPG’li Araba Kredisi Çekmek

Faizsiz LPG’li araba kredisi çekmek üzere Katılım Bankalarına başvurabilirsiniz. Katılım Bankalarından LPG’li ikinci el araba faizsiz kredi paketleri hakkında bilgi alarak sıfır faizle LPG’li oto kredisi çekebilirsiniz. Ayrıca senetle araba kredisi veren finans kurumlarından da kredi alabilirsiniz.

Dilerseniz Faizsiz Araç Kampanyaları sayfamıza da göz atabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

    Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!