Faizsiz 2 El Otomobil Kredisi Şartları ve İmkanları

Faizsiz 2. el otomobil kredisi şartları ve imkanları, son dönemde otomobil alma sürecinde en çok merak edilenler arasında. Faizsiz ikinci el otomobil kredisi şartlarına ve nereden faizsiz ikinci el otomobil kredisi alınabileceğine dair sorularınızı adım adım yanıtlayalım…

 1. Faizsiz 2. El Araba Kredisi Var mı?

Öncelikle hem sıfır hem de ikinci el otomobiller için kredi alabilirsiniz. Pek çok banka ve finans kurumu, sıfır otomobil kredisi ve ikinci el otomobil kredisi başlıklarıyla kredi sunuyor. Burada faiz oranlarını değerlendirmek, vadeleri incelemek ve vade sonunda toplam ne ödeyeceğinizi bilip bütçenize uygun olanı seçmek önemli. “Ben faizsiz 2. el araba kredisi arıyorum” diyenler için hemen 0 faizle 2. el oto kredisi konusunu da açalım:

Sıfır faizle 2. el otomobil kredisi veren çok sayıda kurum var. Bunlar, katılım bankaları adıyla anılıyor. İslami açıdan faizle kredi almak ve vermek caiz olmadığı için ve ülkemizde de Müslüman nüfus ağırlıklı olduğu için bu anlayışa uygun olarak çok sayıda katılım bankası, hizmet veriyor. Kamu bankaları arasında yer alan vakıf Bank ve Ziraat Bankasının da katılım bankacılığı hizmetleri var. Katılım bankalarının hemen hepsinde 2. el araba için faizsiz kredi imkanı sunuluyor. Peki, katılım bankalarının listesi var mı; diyenler için hemen paylaşalım:

Faizsiz 2. El Araç Kredisi Veren Katılım Bankalarının Listesi

 • Ziraat Katılım Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası
 • Emlak Katılım Bankası
 • Albaraka Türk Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 1. Faizsiz 2. El Araba Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Aslında bu sorunun yanıtını yukarıda verdik. Faizsiz 2. el araba kredisi veren bankalar listesine baktığımızda oldukça kapsamlı kampanyalarla karşılaşıyoruz. Diğer yandan faizsiz peşinatsız ikinci el araba alabileceğiniz finans kurumları da var. Bu kurumlar, dayanışma usulüne göre işliyor. Belirlediğiniz otomobili almanız için size gereken miktarı senet yaparak sunuyorlar. Ödeme planlarınızı kendiniz yaparak ödemeye başlıyoruz. Böylece kredi notunuz kredi çekmenize izin vermediğinde ya da peşinatınız olmadığında bu kurumlardan destek alma imkanını da değerlendirebilirsiniz.

 1. Sıfır Faizle 2. El Kredisi Çekerken İstenen Şartlar Neler?

Sıfır faizle 2. el oto kredisi çekerken istenen şartları şöyle özetleyebiliriz.

 • Kredi notuna bakılır
 • Alacağınız 2. el aracın yaşına bakılır (bazı bankalar, 3 yaşından büyük araçlar için kredi vermeyebilir)
 • Kredi üst limiti engeline takılmamak da önemli. Çünkü ikinci el taşıt kredilerinde sıfırdan farklı olarak aracın değerinin bir kısmına kredi veriliyor.

Faizsiz 2 El Araba Kredi Kampanyaları Hakkında 

Faiz ödemeden ikinci el araba almak isteyenler için Katılım Bankaları ve otomobil firmaları, yıl boyunca farklı kampanyalar düzenliyor. Bu kampanyaları dikkate alarak avantajlı bir şekilde araba alma sürecini tamamlayabilirsiniz. Örneğin Otokoç faizsiz araç kredisi kampanyası, Albaraka Türk faizsiz araba kredisi kampanyası, WoWWo senetsiz faizsiz araç kredisi kampanyası gibi farklı kampanyaları değerlendirerek ilerleyebilirsiniz. Peki, bu kampanyalardan nasıl haberdar olacaksınız? Kampanyalardan haberdar olmak için FaizsizAracKredisi.net Kampanyalar sayfasını takibe alın. Güncel faizsiz araç kredisi kampanyalarından haberdar olun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

  Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!