Faizsiz Taşıt Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Faizsiz taşıt kredisi başvuru şartları nelerdir, sorusuna yanıt arıyorsanız; içeriğimize tam size göre. Faizsiz peşinatsız araba alma isteğine ya da sıfır faizle taşıt kredisi başvurusuna yönelik arayışı olanlar için araştırdık: Faizsiz Taşıt Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

 

Faizsiz Taşıt Kredisi Hakkında

Faizsiz ikinci el kredisi veya faiz ödemeden sıfır almak, pek çoğumuz için önemli. Zira, faizlerin toplamı ile aracın ederinin çok üstünde bir ödeme sonucuna varmak ya da İslami açıdan uygun olmayan bu yöntemle kredi çekmek, hemen hepimizin içine sinmiyor. Bu ihtiyaçtan yola çıkan faizsiz bankacılık anlayışıyla çalışan katılım bankaları ile otomobil markaları arasında yapılan iş birlikleri sonucunda yıl boyunca 0 faizle taşıt kredisi kampanyaları paylaşılıyor. Bazen peşinatsız faizsiz taşıt kredi kampanyaları bazen de belirli oranda peşinat isteyen faizsiz kredi kampanyaları ile karşılaşıyoruz. Burada ilgili banka ile otomobil markasının Türkiye temsilciliğinin anlaşması, peşinat ve vade noktasında etkili oluyor. Peki, hangi bankalardan faizsiz oto kredisi alınabiliyor ve faizsiz oto kredisi alma şartları neler?

 

Faizsiz Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Ülkemizde çok sayıda faizsiz bankacılık esasına göre işleyen finans kurumu var. İslami bankacılık, faizsiz bankacılık veya katılım bankacılığı adıyla tanınan bu kurumlar, faize değil katkı payına esasen çalışıyorlar. Ülkemizdeki katılım bankalarının listesi şöyle:

 • Vakıf Katılım Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası
 • Emlak Bank Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • KuveytTürk Katılım Bankası
 • AlbarakaTürk Katılım Bankası

 

Faiz Ödemeden Araba Kredisi Alma Koşulları

Faizsiz araç kredisi çekme şartlarına baktığımızda her katılım bankasının kendi kriterleri olduğunu görüyoruz. Ancak temelde aşağıdaki koşulların ortak olduğunu söyleyebiliriz:

 • En az 18 yaşında olmak
 • Kredi puanı yeterliliği
 • Bordrolu çalışma şartı ya da gelir belgesi beyanı
 • Söz konusu taşıt üzerinde rehin-borç olamaması
 • Belirli bir peşinatı karşılama
 • Kefil veya ödenmiş fatura örneği de istenebilir.

 

Sıfır Faizle Taşıt Kredisi Çekerken İstenen Belgeler

Bankaların isteyeceği belgeler, özel şirket çalışanı, emekli, kamu çalışanı ya da vergi levhalı çalışan olmanıza göre değişiyor. Ancak temelde aşağıdaki belgeler mutlaka isteniyor.

 1. Kimlik
 2. Maaş bordrosu/ emekli aylık dökümü/ güncel vergi levhası
 3. İkametgah/ araç ruhsat veya faturası/ oda kayıt belgesi
 4. Varsa ek gelir belgesi

 

Peki, taşıt kredisi kapsamına hangi araçlar giriyor? Örneğin faizsiz kredi ile motosiklet alınır ya da tekne alınabilir mi?

 

Faizsiz taşıt kredisi kapsamında olan araçları da listeleyelim:

 • Sıfır kilometre taşıt kredisi
 • İkinci el taşıt kredisi
 • Ticari Taşıt Kredisi
 • Motosiklet kredisi
 • Tekne kredisi

 

Faizsiz Taşıt Kredisi Alırken Aracın Yaşı Fark eder mi?

Bu konuda kesin bir yargı ya da kanunla belirlenmiş bir şekil yok. Ancak genel olarak bankaların taşıt kredisi verdiği araçlarda en fazla 8 yaşa kadar olması gibi bir ibare ile karşılaşıyoruz. Burada bir not düşmekte fayda var: Bundan 5 yıl önce 3-4 yaşından büyük araçlara banka kredisi verilmediğini görüyorduk. Bugün, 8 yaşa kadar veriliyor. Bunun altında da Türkiye’de araç parkının eskimiş olması yatıyor. Sıfır araç fiyatlarının yüksek seyri, ikinci el talebini arttırırken genel olarak araç parkının da eskimesine neden oluyor.

 

Faizsiz Araba Alma Yöntemleri

Faizsiz araba almak için birden fazla seçenek var. Bunlardan ilki yukarıda paylaştığımız üzere katılım bankalarının ya da otomobil markası temsilcilerinin faizsiz kredi kampanyalarına başvurmak. Diğeri de dayanışma veya tasarruf esasına göre işleyen finans kurumlarından destek almak. Burada genellikle peşinat istemeden ve sizin belirleyeceğiniz ikinci el veya sıfır araba için yine sizin belirleyeceğiniz ödeme planı ile ilerlemek de mümkün oluyor. Sadece iyi araştırmak ve size uygun olanı bulmak önemli.

 

Faizsiz Otomobil Kredisi Kampanya Takibi

Size uygun ödeme planını sunan ve sizin almak istediğiniz taşıt için verilen faizsiz araç kredisi kampanyasını bulmak önemli. Yıl boyunca pek çok kurumun paylaştığı sıfır faizle araba kampanyalarının hepsini birden takip etmek için FaizsizAracKredisi.net kampanyalar sayfasını takip edebilirsiniz. Peugeot 2008 faizsiz araç kampanyası, Nissan Navara faizsiz araç kredisi kampanyası, Nissan Micra faizsiz araç kredisi kampanyası, Nissan Juke faizsiz araç kredisi kampanyası, Nissan X-Trail faizsiz araç kredisi kampanyası, Peugeot 3008 faizsiz araç kredisi kampanyası, sıfır faizle Egea Sedan kampanyası gibi onlarca farklı seçeneği tek web sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

  Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!