Rekor Fiyat Etiketli Nissan Skyline GT-R R34

Adeta bir efsane haline gelen Nissan Skyline GT-R R34 modeli, dudak uçuklatan fiyatı ile gündemimizi meşgul ediyor.

Spor otomobil tutkunlarının hala gözde modellerinden birisi olan Nissan Skyline GT-R R34, yıllardan beri üretimine özel sürümleri de dahil ediyor ve alıcısına farklı satış imkanları sunuyor. Bu versiyonlardan birisi de sınırlı sayıda üretilen GT-R Nur versiyonu. 1000’den biraz daha fazla sayıda üretilen bu versiyonun 718 tanesinin V-Spec II ve yalnızca 285 tanesinin ise M-Spec olduğu biliniyor. 

Burada yazımıza konu olan 2020 Nissan Skyline GT-R R34 modeli ise özel sürümler içinde bulunan daha da özel bir versiyon. 718 adet V-Spec II modelinin içinde yalnızca 156 tanesi ‘’Milenium Jade’’ rengine sahip olması, 285 adet üretilen M-Spec versiyonunda ise sadece 144 tanesi ‘’Melinium Jade’’ renginde olması otomobilin ulaşılmazlığını arttırıyor. 

Bu özel modellerden ve Milenium Jade renkli M-Spec Nur versiyonlarından birisi 313 bin dolara rekor bir fiyat ile satıldı. Bundan daha önceki rekoru merak edenler için ise rekorun 302 bin dolar olduğunu söyleyebiliriz. Karşılaştırma yapmak isteyenler için ise 2021 Nissan GT-R Nismo modeli 210 bin dolar ettiğini ekleyelim. Daha yeni bir ürünün daha düşük fiyatlı olduğunun tek mantıklı açıklaması ise ‘’özel’’ olan ürünümüzün gerçekten özel olduğu diyebilir miyiz?

Nissan GT-R50 de El Yakmıştı!

Nissan Skyline GT-R R34 rekoru dikkat çekerken, GT-R efsanesi en son milyon dolarlık Nissan GT-R50 ile gündemdeydi…

Italdesign ile ortaklık sonucu 2018’de piyasaya sürülen, tasarım konusunda son dönemin en çok tartışılan spor otomobili GT-R50, birçok kişi tarafından iyi yorumlar alsa da birçoğu tarafından da kötü yorumlar alması sebebiyle tartışmalara konu oluyor. Tasarım çizgisi ile tam bir konsept otomobil gibi görünse de gerçek hiç de göründüğü gibi değil. Nissan GT-R50 efsanesi, 2020’nin sonlarında ve 2021’in başlarında tam 1,12 milyon dolarlık fiyatını ödeyen kişilere teslim edilmeyi bekliyor. Fiyatının bir hayli yüksek olmasının sebebi ise tahmin ettiğiniz üzere sınırlı sayıda üretim fakat bu sefer yalnızca 50 adet üretim yapılması onun bu denli değerli olmasını sağlıyor. İşte göründüğü gibi olmayan gerçek derken bunu kast ediyorduk. 

Aracın biraz da teknik detaylarından bahsetmek gerekirse 720 PS güç ve 780 Nm tork gerektiren 3,8 litrelik twin-turbo V6 motora sahip olduğunu söyleyebiliriz. Orta segment bir BMW aracının ortalama gücünün 136 PS olduğunu öğrendikten sonra Nissan GT-R50 hakkında daha somut bir bilgiye ulaştığımızı tahmin ediyorum. Tasarım olarak tartışmalara yol açsa da performans olarak taraflı tarafsız herkesten geçer not alan Nissan GT-R50, herkes tarafından canlı olarak görülmesi gereken bir otomobil. Satın almak için birçok konuda şanslı olmanız gerekirken sadece aracı canlı olarak görmek için bile şansa ihtiyacınız olabilir. Çünkü bunun için de sınırlı sayıda kişi kabul ediliyor.

Faizsiz Lüks Araç Kredisi Var mı?

Faizsiz lüks araç kredisi seçenekleri de var. Burada katılım bankalarının sunduğu kredi imkanları özelinde sıfır faizle lüks otomobil var mı sorusuna yanıt aramak gerek. Katılım bankalarının sıfır faizli lüks araba kredisi seçenekleri için yıl boyunca verilen faizsiz kredi kampanyalarını inceleyebilirsiniz. Seçenekler arasında benzer bir ürünle karşılaşmamanız halinde sıfır faizle araç kredisi başvurusu yaparak almak istediğiniz lüks araç için kredi sağlayabilirsiniz. 

Dilerseniz Nissan Qashqai Özellikleri ve Fiyatı yazımıza da göz atabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

    Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!