2021 Mitsubishi Eclipse Cross Hakkında

Mitsubishi markasının crossover modeli Eclipse Cross’un yeni modeli tanıtıldı. 2021 Mitsubishi Eclipse Cross değişen tasarımı ve özellikleriyle dikkat çekiyor. 2021 Eclipse Cross teknik özellikleri ve yeni Mitsubishi Eclipse ile ilgili öne çıkanları inceleyelim…

2021 Mitsubishi Eclipse Cross Teknik Özellikleri

Mitsubishi’nin crossover modeli olan Eclipse Cross yeni tasarımıyla ilgiyi üzerinde topluyor. Makyajlanmış ve değiştirilmiş iç ve dış tasarımının yanı sıra başka yönlerden de gelişmeleri beraberinde getirecek olan Eclipse hibrit motor ile de satın alınabilecek. Mitsubishi markası son yıllarda kendi içinde ve satış stratejisi konusunda bazı problemler yaşadığı için satış yaptıkları alanı küçültmeye karar verdi. Bu kararın ışığında yeni Mitsubishi Eclipse Cross’un Türkiye’ye gelip gelmeyeceği hakkında net bir şey söylemek oldukça zor. 

Yinede Eclipse Cross meraklıları için Eclipse Cross öne çıkanlar konusunu inceleyelim. Yapılan tasarım geliştirmeleri sonrası Eclipse Cross modelinin oldukça göz alıcı hale geldiğini söylemek yanlış olmaz. Yeni Mitsubishi Eclipse’in öne çıktığı en baskın özelliklerinden biri tasarımı olabilir.

2021 Mitsubishi Eclipse Cross Tasarım Değişiklikleri

Mitsubishi Eclipse Cross modeline bakıldığında önceki modellerden onu en çok ayıran şeyin aracın dış kısmında yapılan tasarım değişiklikleri olduğunu söylemek yanlış olmaz. Eclipse Cross tasarımı önceki nesile göre oldukça değişmiş durumda. Bu değişim yalnızca birkaç çizgi değişimi ile de kalmamış. 

Aracın ön kısmındaki tampon, farlar ve ızgara kısımları tamamen değiştirilmiş. Aracın yüzünün daha modern bir şekilde yansıtılmasını isten Mitsubishi tasarımcıları, bu amaçlarını yerine getirmek için oldukça uğraşmış gibi. 

Aracın arka kısmına bakıldığında da kullanıcıyı benzer değişimler bekliyor. Aracın arka camı değişmiş ve farklı stop lambaları kullanılmış. Bu sayede araç hem önden hem de arkadan bakıldığında daha modern bir görünüme sahip olmuş. 

Eclipse Cross’un kokpit bölümü de değişimden nasibini almış durumda. Aracın ana konsol bölümünde 8 inçlik bir SDA multimedya ekranı konularak aracın multimedya sisteminin işlevselliği arttırılmış.

2021 Mitsubishi Eclipse Cross Teknik Özellikleri

2021 Mitsubishi Eclipse Cross modelinin asıl öne çıktığı alan tasarım değişiklikleri de olsa Mitsubishi, teknik özellikler bakımından da boş durmamış. 

  • Eski versiyonlarda olan 1,5 litrelik 163 beygirlik motor halen satın alınabilir olup, turbo gecikmesini azaltmak için yeni ve geliştirilmiş bir turbo sistemi ile geleceği söylenmekte. Bu 1,5 litrelik 4 silindirli motor bloğu kullanıcılara güç anlamında fazlasıyla yetse de, yakıt tüketimini düşürmek isteyen kişilere Mitsubishi’nin müjdeli bir haberi var. 
  • 2021 Mitsubishi Eclipse Cross hibrit motor seçeneği ile satışa sunulacak. Önceden tanıdığımız Mitsubishi Outlander PHEV modelinden alınma 2,4 litrelik benzinli motor ile 2 elektrik motorunu beraber kullanacak olan 2021 Mitsubishi Eclipse Cross’un bu seçeneği ile kullanıcıları mutlu edeceği düşünülüyor. Önceki modellerdeki kusurlarından kurtulduğu öne sürülen Mitsubishi Eclipse Cross, yakında kullanıcılar ile buluşacak. 

Mitsubishi Eclipse Cross tasarımı ve teknik özelliklerini merak edenlerin bir diğer merak ettiği soru da Mitsubishi Eclipse Cross Türkiye’ye gelecek mi konusu. Şu anki durumda kesin bir şey söylemek zor da olsa Mitsubishi’nin bazı pazarlardan çekilmek istediğini belirtmesi üzerine bu yeni modelin Türkiye’ye büyük olasılıkla gelmeyeceğini söyleyebiliriz. Yeni göz alıcı tasarımı ve hibrit motor seçeneği ile öne çıkan Mitsubishi Eclipse’in kasım ayında Avustralya ve Yeni Zelanda pazarında satışa sunulması bekleniyor.

Faizsiz Mitsubishi Eclipse Cross Kredisi Çekmek…

Faizsiz Mitsubishi Eclipse Cross kredisi çekmek üzere katılım bankalarının taşıt kredisi seçeneklerine başvurabilirsiniz. Ayrıca katılım esasına dayalı olarak senetle araç kredisi sunan kurumlardan da destek alabilirsiniz. Sıfır faizle Mitsubishi Eclipse Cross kredisi almak üzere yıl boyunca katılım bankaları ve Mitsubishi arasında yapılan kampanyaları da takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

    Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!