Peugeot’un Tasarımlarını Renault’ta Göreceğiz

Peugeot’un Tasarımlarını Renault’ta Göreceğiz

Peugeot 2008Peugeot 3008Peugeot 208 gibi tasarımı ile kısa sürede dikkat çeken modelleri ile marka büyük bir ivme yakaladı. Kabul edelim ki bundan on yıl önce Peugeot modelleri o kadar da cazip değildi. Ancak Peugeot 2008 ile başlayan devrim, markaya çok iyi geldi. Şimdi, yeni araba almak isteyenler önce Peugeot’un yeni modeli Türkiye’ye gelsin diye bekler oldu. Bu, başarının altında teknolojiye yapılan yatırım ve tasarım var. İşte o ivmeye neden olan Peugeot’un tasarımcısı, Renault’a transfer oldu. Otomobil dünyasında bu transfer konuşuluyor. Peki, şimdi ne olacak?

Önce Renault cephesindeki olaylara bakalım. 2019 yılında Renault, istediği satış başarıyı yakalayamadı. Dünya genelinde satış grafiğinde bir parça düşüş oldu. 2020 yılına umutlu girdi ama bu sefer de covid-19 nedeniyle büyük darbe aldı. Fransız hükümeti, Fransa’nın sembolü haline gelen Renault markası için kolları sıvadı ve epeyce bir maddi destek sundu. Bu destek paketi ile yola devam eden marka, tasarım ve teknoloji konusunda yeni yatırımlar yapmaya karar verdi.

Peugeot tasarım yöneticisi Gilles Vidal’ın da Renault Grubuna katıldığı duyuruldu. Peki, Gilles Vidal kim?

Gilles Vidal Hakkında

Peugeot’un ünlü tasarımcısının Renault’a geçmesi konusu epeyce ses getirdi. Bunun üzerine pek çok kişi, Gilles Vidal kindir ya da Gilles Vidal hakkında şeklinde arama yapmaya başladı. Gilles Vidal’ı tanıyalım…

Gilles Vidal, 48 yaşında bir endüstriyel tasarımcı. Uzmanlık alanı otomotiv. 2010 yılından beri Peugeot’un LAB isimli tasarım stüdyosunu yönetiyor. Zaten 2010 yılından beri Peugeot modellerinin başarısı ortada. Özellikle de tasarımla elde ettikleri başarı. Gilles Vidal’ın eğitimi ise İsviçre’de Sanat ve Tasarım üzerine. Kariyerine 1996 yılında Citroén’de başlamış.

Renault Açıklama Yaptı…

Renault grubu yöneticisi Laurens van den Acker, bu konuda bir basın açıklaması yaptı. Süreçle ilgili açıklamalarda bulunan Renault grubu yöneticisi şöyle dedi: “Gilles Vidal’ı ekibimize davet etmekten heyecan duyuyoruz. Gilles, güçlü ve çekici tasarım odaklı markalar yaratma konusunda ciddi bir bilgiye sahip. Tecrübesi, yenilik duygusu ve tasarıma olan tutkusu Groupe Renault için büyük bir kazanım olacak. Gilles birçokları için ilham kaynağı oldu. Onunla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.”

Renault mu Peugeot mu?

Renault mu Peugeot mu? sorusu, marka bazında çok genel bir soru ve açıkçası doğru soru değil. Ancak iki markanın da tasarım ve teknolojiye çok fazla yatırım yaptığını biliyoruz. Yeni Renault Clio ve Peugeot SUV modelleri bunun güzel bir kanıtı. Burada sizin beklentiniz önemli…

Faizsiz Krediyle Renault ve Faizsiz Krediyle Peugeot…

Faizsiz krediyle Renault ve faizsiz krediyle Peugeot almak üzere her yıl binlerce kişi katılım bankalarının sunduğu sıfır faizli otomobil kredisi kampanyalarını değerlendiriyor. Sıfır faizle Renault kredisi kampanyası ya da sıfır faizle Peugeot kredisi kampanyası arayanlar için FaizsizAracKredisi.net’in Kampanyalar sayfasında güncel sıfır faizli otomobil kampanyaları listeleniyor. Faizsiz Araç Kampanyaları sayfasını takip ederek yıl boyunca katılım bankalarının veya otomobil markalarının Türkiye temsilciliklerinin kampanyalarını takip edebilirsiniz. Böylece hem size uygun sıfır faizli Peugeot veya Renault kampanyasını kaçırmamış olursunuz hem de faizsiz oto kredisi seçeneklerine tek seferde tek web sitesi üzerinden erişebilirsiniz.

Dilerseniz Renault Dizel Motorlara Veda Mı Ediyor? yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

    Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!