Öğrenciler Araç Kredisi Alabilirler Mi?

Araba sahibi olmak isteyen üniversiteli öğrenciler araç kredisi arayışına girebiliyor. Peki, öğrenciler araç kredisi alabilirler mi ve öğrenciye kredi veren bankalar var mı? Bu soruların yanıtlarını araştırdık…

Öğrenciye Araç Kredisi Çıkar mı?

Genel olarak bir bankanın size konut kredisi / evlenme kredisi / ihtiyaç kredisi / taşıt kredisi özetle; kredi verebilmesi için sizin düzenli gelir beyan etmeniz ve 18 yaşını doldurmuş olmanız esastır. Çünkü kredi yani borç veren finans kurumu, verdiği parayı (elbette faizi ile birlikte) geri alabilceğinin bir garantisi olmasını ister. Elbette genel olarak harçlıkları saymazsak öğrencilerin düzenli bir geliri yoktur. Ancak istisnalar tabi ki var. Öğrenciyken çalışanlar, ailesinden ya da farklı bir kurumdan düzenli gelire bağlanmış olanlar gibi… Bu durumda yaş ve düzenli gelir durumu tutuyorsa öğrenciler araba kredisi almak için bankaya başvurabilir. 

Öğrenciler Bankadan Kredi Çekebilir mi?

Geliri yeterli olduğu tespit edilen yani gelirini belgeleyebilen öğrencilere taşıt kredisi verebiliyor. Taşıt kredisi hesaplamasında, öğrencilerin krediyi ödeme gücü olup olmadığına bakılıyor. Ancak net olarak bilinmeli ki bankalar, gelir belgesi olmayan öğrencilerin kredi başvurusunu genellikle reddediyor. Fakat ihtiyaç kredisi adı altında öğrencilere kredi veren bankalar da var. Bu bankalar da kredi verirken, birini kefil olarak göstermenizi talep edebilir.

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Her banka her dönemde olmamakla birlikte bazı dönemlerde öğrencilere taşıt kredisi verebiliyor. Öğrencilere taşıt kredisi veren bankalar listesi yapmak mümkün değil çünkü bu, değişken bir durum. Yani yılın belirli dönemlerinde farklı bankaların öğrencilere araba kredisi vermek üzere kampanyaları olabiliyor. 

2 El Araba Almak İsteyen Öğrenci Ne Yapmalı?

2 el bir araba için belirli bir miktar birikim yapan öğrenci, kalan rakam için bankadan ihtiyaç kredisi çekebilir. Burs, aileden gelen gelir, part-time ya da tam zamanlı işlerden elde edilen gelirle ödeyebileceği ihtiyaç kredisini kullanarak araba alabilir. 

Dilerseniz faizsiz araç kampanyaları sayfamıza da göz atabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

    Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!