Mercedes – Benz G Serisi İncelemesi

2020 model Mercedes Benz G Serisi çok merak ediliyor. Teknik özellikleri, tasarımı, iç mekan konforu gibi detaylarla öne çıkan bir otomobil olarak pek çok kişinin hayallerini süslüyor. Krediyle Mercedes Benz G Serisi almak üzere plan yapanlar için yeni G Serisinin kredi seçeneklerinden de bahsedelim. Mercedes – Benz G Serisi incelemesi ile otomotiv endüstrisine yön veren model hakkında detaylı bilgi edinelim…

Mercedes – Benz G Serisi İncelemesi  (G 500)

“Zamandan daha güçlü” mottosu ile endüstride 40. yılına girecek G Serisi model araçlar gerçekten zamanı aşan bir üretim örneği haline gelmiş bulunuyor. Zamanın yıpratan, eskiten etkisinin hiç uğramadığı G Serisi, kullanıcıya konforu zirvede yaşatıyor. En havalı SUV modelleri arasında 40 yıldır yerini koruyor. Mercedes Benz G Serisi, özellikle teknik özellikleri ile öne çıkıyor. SUV’ler arasında tam bir mühendislik örneği diyebiliriz. Araç yeni modellerinde de alışılagelmiş tasarımından çok uzaklaşmadan kendini geliştirmeye odaklanmış olup gerçekten bir off-road kralı olduğunu ve öyle kalmak istediğini belirtiyor.

Mercedes kalitesini konuşturup canavarı önümüze saldığına göre biz de gerçekten bu ikonik aracın krallığını nasıl sürdürdüğünü inceleyelim. Neler ekleyip daha iyi hale getirdiğini tasarımını inceleyerek görmeye başlayalım…

Klasik G Serisi Tasarımının Getirdiği Konfor…

G Serisi, ikonlaşmış düz yüzeylerinden, kapılarının menteşelerinden ve arka kapının arkasında açıklıkta bulunan stepneden vazgeçmiyor. Dış boya olarak paslanmaz çelik paletinden bir çok rengi kullanıcı seçimine açık bırakmış. Bu ürün renk fark etmeksizin aracın klaslığını bir üst kademeye çıkartıyor. En rahat görüşü sağlayabilmek için tasarlanmış Multibeam LED farları hem ayrı ayrı kontrol edilebiliyor iken hem de en hızlı tepki sürelerinde çalışır.

Mercedes G Serisi iç mekanda da konfor odaklı. İç kabini kullanıcı, kişisel tercihleri ile bir çok farklı şekilde düzenleyebilir olmasına karşın tüm unsurlar, araç ile tamamı ile uyumlu. Ayrıca en konforlu ve iyi hissettirecek ambiyansı oluşturmayı başarmakta hiç sorun yaşamıyorlar.

Bilgi ve medya ekranının ikisi de 12.3 inç boyutta olup direksiyonun arkasından başlayarak 25 inçten geniş bir alanı tek bir kesintisiz cam kaplama arkasında kaplıyor. Bilgi ekranında gösterilecek içerikler dinamik olup tamamen kullanıcı kararı ile değiştirilebilir olarak dizayn edilmiş. Üç farklı gösterim şekli ile istenileni karşılamaktan hiç çekinmiyor.

Kullanıcı Tercihleri Hakkında

Yeni Mercedes Benz G Serisi için kullanıcı tercihlerine önem verilmiş.  Bunun kanıtlarından biri de iç mekan aydınlatması renkleri. Tam olarak 64 farklı renk seçeneği ile gelen bu aydınlatma istediğiniz ambiyansı oluşturmanızda kolaylık sağlıyor. Bulunduğunuz yerde daha rahat hissetmenize yardımcı oluyor. Bu ışıklandırmaların dağılımı ortamı en uygun hissettirecek şekilde yapılmaya çalışılmış ki kapı kaplamaları, gösterge tablosunun kenarları, malzeme kompartmanı kenarları gibi özellikle seçilmiş ve tasarımdan ödün vermeden istenileni başarabilecek spesifik konumlara eklenmiş.

Ambiyans ve kişiye hissettirdiği rahatlık konusunda konuştuktan sonra konforun en bariz arandığı yerlerden birine değinmemiz gerekiyor. G-Serisi aktif ergonomik koltuk paketi adı altında önümüze fazlasıyla içi dolu bir özellik listesi sunuyor. Koltuklar ayarlanabilir hava odacıkları ile 4 farklı yönden sırt desteği sağlayabiliyor. Medya ekranından ayarlayabildiğiniz bu hava odacıkları kolay bir kullanıma sahip olmasının yanı sıra koltuğunuzda uzun süreler geçirdikten sonra canlandırıcı bir etki oluşturup vücut fizyolojinizi de dengeli tutmanıza yardım edebiliyor.

Bu özelliğin 8 farklı programı güçlü masajdan zayıfa doğru gidecek şekilde seçilebilir olmasının kullanıcı değişkenliği için iyi bir ekstra olmasına karşın 15 dakika sürmeye ayarlı programın süresini de seçebiliyor olmamız daha iyi olabilirmiş. Elbette bu fonksiyonların var olmasından kaynaklı olarak, Mercedes yapacağı bir yazılım güncellemesi ile kullanıcılara bu opsiyonu da sunabilir. Ayarlanabilir özelliklerden bahsederken masaj programlarında sıcak taş masajı ilkelerine göre çalışan ve koltuğa ekstra bir sıcaklık etkisi uygulayan bir opsiyon da bulunuyor. G Serisi araçlar koltuk konforu konusunu kesinlikle fazlasıyla ciddiye alıp kullanıcıya en dolu deneyimi sunmak için çalışmış olup teknolojinin meyvelerini yemekten hiç geri durmuyor.

G Serisinde Dokunmatik Ekranlar

Teknolojinin meyvelerinden bahsettikten sonra araca ekli olan dokunmatik panellerden bahsetmemek yanlış olur. G Serisi, 12.3 inçlik medya panelinde ekli olan Look-and-Feel özelliği ile gps’in daha doğru rotalar ile hedefe daha hızlı ve sakin bir şekilde ulaşılmasını hedefliyor.

Kontrol düğmelerini barındıran ve elinizin hemen yanında bulunacak dokunmatik ekran paneli ile modern bir kumanda kullanma hissini sonuna kadar verebilen G Series ile bu paneli kullanarak tüm medya fonksiyonlarınızı yerine getirebiliyor, doğrudan erişim tuşları ile en sık kullandığınız fonksiyonlara en kolay şekilde ulaşabiliyorsunuz.

G Serisi Ses Sistemi Hakkında

Hacmini hiçbir konuda geri tutmayan G Series, Burmester Surround ses sistemi ile en iyi ses kalitesini en hacimli boyutlarda üretmekte hiç geri kalmıyor. Aynı zamanda bu hoparlörler ön ve arka koltuklarda bulunma durumuna göre optimize edilip en iyi deneyimi sağlayabiliyor.

Mercedes G Serisinin Teknik Özellikleri Nasıl?

Mercedes SUV, Twin Turbo Premium isminde 8 silindirli 387 beygirlik bir motora sahiplik yapıyor. Yaklaşık her 8.9 km’de bir litrelik yakıt harcayarak ağırlık ve gücüne oranla iyi bir tüketim elde etmeyi başarıyor. Gücünün yanı sıra 530 Nm’lik maksimum tork ile ivmelenmesini güçlü tutabiliyor. Sonuç olarak 0-100 km/h hıza 6.7 saniyede ulaşarak yanından geçen insanları rüzgar içinde bırakıyor. 210 km/h’lik maksimum hızı ise rakip ağırlıktaki arabaların korkudan motorlarını susturacak cinsten.

Tabi ki boşuna “canavar” demiyoruz G Series’e. Boyutları normal bir arabanın yanında devasa. Tam olarak 193 cm genişlik, 481 cm uzunluk ve 197 cm yüksekliğe sahip arkadaşımız bu boyutlarının da getirisi ile beraber büyük bir iç hacme sahip. Bu aynı zamanda onun 96 litrelik yakıt deposunun hiç mantık dışı olmamasını gösterir nitelikte.

Bunca güç, boyut ve kabiliyetin getirisi olarak ise 3200 kg’a kadar yük çekme kapasitesi takdire şayan bir değer.

Mercedes G Serisi Off-Road Kabiliyetleri

Tabi ki off-road kabiliyetlerinden bahsetmeden hiçbir yere gitmeyeceğiz ki off-road istatistiklerimiz de tüm özelliklerinde de belirttiğimiz gibi büyük rakamlar. G Series 70 cm’ye kadar derinlikte sorunsuz bir şekilde ilerleyebiliyor. Aynı zamanda %70’lik yan yatma açısı ile gidebilirken ve %90’lık tırmanma kapasitesine de sahip. 26 dereceye kadar rampalarda sorun yaşamıyor. Ön ve arka eğim açıları sırasıyla 31 ve 30 dereceye kadar sorun yaşamıyor ve yerden yüksekliğinin tam 24.1 cm olmasının bunda büyük bir payı olduğunu inkar edemeyiz.

Faizsiz Krediyle Mercedes G Serisi 

Faizsiz krediyle Mercedes G Serisi almayı düşünüyorsanız, FaizsizAracKredisi.net üzerinden ilerleyebilirsiniz. FaizsizAracKredisi.net, katılım bankalarının güncel faizsiz araba kredisi kampanyalarını tarafsız olarak listeliyor. Güncel sıfır faizle taşıt kredisi kampanyaları duyuran, kampanyaları sundukları avantajlar açısından karşılaştırma fırsatı sunan sistem. 0 faizle Mercedes G Serisi alma konusunda da aradığınız bilgileri sunabilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

    Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!