Hyundai Assan’dan Güzel Haber Geldi!

Hyundai Assan ile ilgili olarak Türkiye’de üretimi bitecek haberleri 2019 yılına damga vurmuştu. Ama neyse ki öyle olmadı. Diğer yandan markanın Türkiye için yeni ve güzel planları var. 

Bilindiği üzere Hyundai markası, Türkiye’de üretim yapan yabancı otomotiv devlerinden biri. Hyundai Assan ile dünya çapında üretim yapılıyor. Bu arada markanın Türkiye fabrikası, denizaşırı ülkelerdeki ilk fabrika unvanına da sahip. Halen A segmentinin güçlü ve özel temsilcisi Hyundai i10 ve B segmentindeki çok satan modeli Hyundai i20 Türkiye’de üretiliyor. 

2019 yılının Aralık ayında banttan inen yeni Hyundai i10 modeli ile oldukça güçlü bir başarı ivmesi yakalayan marka, yeni nesil i20 ile de benzer bir başarıya imza attı. Bu iki model, hem Türkiye pazarında çok satılıyor hem de Avrupa pazarına ihraç ediliyor. Şimdi, güzel haber şu ki, marka Türkiye’deki fabrikasında yeni bir model daha üretmeye karar verdi. 

70 Milyon Euro Yatırım Yapıldı!

B segmentindeki SUV için de üretim yeri olarak Türkiye seçildi. Bu yeni B segmenti SUV, yeni i20 ile aynı platformda üretilecek. Yeni i20 ve söz konusu B segmenti SUV için toplamda marka tarafından fabrikaya 171 milyon Euro yatırım yapıldı. 

Martta Üretim Başlıyor!

Hyundai Assan başkanı Ickkyun Oh, B-SUV modelinin üretiminin Mart 2021’de başlayacağını duyurdu. 2021 Mart ayı itibariyle üretimle ilgili yeni haberler de gelecek. 

Hyundai İçin Türkiye Başarı Üssü!

Türkiye’de ayrıca i20’nin N versiyonu ve özel donanım paketi olan N Line modelleri de üretiliyor. Türkiye’de üretilen i20, Dünya Ralli Şampiyonası’nda (WRC) yarıştı. Şu ana kadar Türkiye’de üretilmiş en güçlü otomobil olması da önemli. Marka, Türkiye’de üretim yapmaktan memnun ve 2021’de yeni atılımlar yapacak. 

Sıfır Faizle Hyundai i10 ve Sıfır Faizle Hyundai i20

Sıfır faizle Hyundai i10 ve sıfır faizle Hyundai i20 almak üzere katılım bankalarının sunduğu fırsatlara göz atabilirsiniz. Ülkemizde hizmet veren katılım bankalarının sunduğu sıfır faizli oto kredisi kampanyaları içinde faizsiz i10 ve faizsiz i20 kampanyaları için arama yapabilirsiniz. FaizsizAracKredisi.net rehberliğinde ilgilendiğiniz otomobil hakkında detaylı bilgi edinebilir ve güncel faizsiz araç kredisi kampanyalarını takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

    Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!