Mercedes GenH2 Truck İncelemesi

Mercedes GenH2 Truck incelemesi arayanlar için muhteşem kamyonun özelliklerine göz attık. Ayrıca faizsiz krediyle kamyon almayı düşünenler için de ipuçları sunuyoruz. 

Mercedes’ten Hidrojenli Kamyon Hamlesi

Mercedes’in geliştirdiği ve 2023 yılında test sürüşüne başlaması planlanan hidrojenli kamyon, kendi segmenti için çok sayıda ilki barındırıyor. Ayrıca tasarımı, kamyonla ilgisi olmayanların bile kullanmak isteyeceği kadar çekici kılınmış. Mercedes hidrojenli kamyonu 2023 yılında ilk testlerine çıkacak ve menzil konusunda tam bin km vadedecek. 

Hidrojenle çalışan araçlar için sürekli yeni haberler duyuyoruz. Otomobil haberleri içinde belki de en umut vadenler bunlar. Mercedes de hidrojenli yakıt teknolojisine ciddi yatırımlar yapan markalardan biri. Mercedes’in geliştirdiği GenH2 Truck modellerini 2023’te test etmeye başlayacak. 2025’ten itibaren üretimine başlanacak olan Mercedes GenH2 Truck, geleceğe yön verecek bir nakliye sistemi sunuyor. 

Actros’un uzun yol seçeneğine yakın sürüş özellikleri sunması da planlananlar arasında. Bu da çok önemli çünkü kamyon segmenti bu, bir ilk olacak. 

Toplam ağırlığı 40 ton olan taşıma kapasitesi ise 25 ton olan modelde iki tane sıvı hidrojen tankı olacak. Yaklaşık 1000 km menzil sunacak. 

Sıvı hidrojen, gaz hidrojene göre daha çok enerji yoğunluğuna sahip olduğu için aracın deposu da çok büyük olmayacak. Bu araçta her biri 40 kg hacminde iki adet paslanmaz çelik sıvı hidrojen tankı var. İki yakıt tankı da birbirine bağlı olarak yer alacak. GenH2 modelinin yakıt hücresi sisteminde 2 adet 400kW’lik destek yedek bataryası da olacak. 

Kinetik enerji depolama özelliği de bulunan GenH2 kamyonda iki motor görev yapacak. Mercedes GenH2 Truck elektrikli motorları 230 kW sürekli güç üretecek. Her biri 330kW maksimum güç sağlayacak olan motorlar, 2X2071 Nm tork sunacak. 

Mercedes’in Mercedes GenH2 Truck Açıklaması

Geçtiğimiz günlerde Mercedes, söz konusu GenH2 Truck hakkında bir basın açıklaması yapmıştı. Bununla birlikte iki yeni yüzde yüz elektrikli modeli daha tanıttı. Alman üreticinin yüzde yüz elektrikli uzun yol çekicisi olan eActros LongHaul’un 500km menzile sahip olduğu belirtilirken bu aracın 2024’te seri üretime hazır olacağı da vurgulandı. Ayrıca 2018’den beri testleri devam eden bir tamamen elektrikli mercedes modeli daha var. O da %100 elektrikli eActros. Bu modelin de 2021 yılında seri üretimi başlayacak. 

Faizsiz Kamyon Kredisi Çekmek İçin Ne Yapmalı?

Faizsiz kamyon kredisi çekmek için FaizsizAracKredisi.net rehberliğinde size en uygun sıfır faizle taşıt kredisi sunan katılım bankasını bulabilirsiniz. Faizsiz araç kampanyalarına göz atarak güncel kamyon kredisi ya da güncel taşıt kredisi seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Sıfır faizli kamyon kredisi seçenekleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

    Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!