Şişirilebilir Elektrikli Scooter Poimo!

İçerisinde bulunduğumuz dönemde şehir içerisinde yolculuk etmenin çeşitli yolları bulunuyor. Şişirilebilir scooter veya şişirilebilir elektrikli scooter olarak tanınan bir ürün de var ve epeyce dikkat çekiyor. Poimo şişirilebilir elektrikli scooter şehir hayatına büyük bir kolaylık sunmayı başarabilir. Pratik bir biçimde yolculuk etmeyi mümkün kılmayı amaçlayan bu yeni scooter modeli, kolaylıkla taşınabiliyor. Çünkü şişirilebilir yapıda tasarlanmış. Peki, şişirilebilir elektrikli scooter nasıl olur? Şişirilebilir scooter özellikleri veya Poimo elektrikli scooter özellikleri üzerine bir inceleme yazısı hazırladık. 

Hep araç inceleme yapıyoruz ama şehir içinde scooterların geleceği çok parlak, biliyoruz. Bakalım şişirilebilir yeni scooter nasıl?

Şişirilebilir Elektrikli Scooter Poimo!

Poimo ismiyle bilinen bu ilginç girişim ile şehir içi ulaşıma yeni bir yaklaşım getiriliyor. Son yıllarda oldukça popüler hale gelen elektrikli scooterlar şehir içinde yoğun olarak kullanılıyorlar. Bu elektrikli scooterlar oldukça kullanışlı da olsa, Poimo bunu daha bile ileriye taşımayı amaçlıyor. Poimo şişirilebilir elektrikli bisiklet ile kısa mesafeler için yürümek veya farklı bir toplu taşıma vesaiti kullanmaya gerek kalmadan istediğiniz yere ulaşabiliyorsunuz. Bir sırt çantasına rahatlıkla sığabilecek olan Poimo elektrikli motosiklet her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz bir ulaşım aracı olmayı hedefliyor.

Elektrikli scooterların belki de en büyük dezavantajı taşınabilirlik olabilir. Her ne kadar hafif ve küçük de olsalar, el veya sırt çantalarına sığamadıkları için her zaman elde tutmak gerekiyor. Bu da sahip oldukları pratikliği bir miktarda azaltıyor. Eğer evden işe gidiyorsanız elektrikli scooterı iş yerinize çıkarabilir ve eve dönme zamanına kadar bir köşede, pek de yer işgal etmeden, tutabilirsiniz. Eve gitme zamanı gelince de o köşeden alınarak kolayca kullanabilecek elektrikli scooterlar şehir yaşantısında önemli araçlar haline geldiler. Poimo’nun bu noktada masaya getirdiği şey ise her zaman yanınızda taşınabilir olması. Orta veya büyük boy bir çanta bulundurduğunuz sürece Poimo’yu yanınızda taşıyabilir, gerektiği durumda çıkartarak birkaç dakika içerisinde şişirerek kullanıma hazırlayabilirsiniz. 

Kişiselleştirilebilir Tasarım!

Poimo, ürettiği bu elektrikli scooter’ın kullanıcıya özel olmasını ve böylece kullanıcının her beklentisini karşılamasını bekliyor. İstenildiği gibi bir tasarımın ve oturuş pozisyonunun sağlanması için bir kişiselleştirme sistemi kullanıcılara sunuluyor. Bu sistem sayesinde istediğiniz oturuş pozisyonunu belirleyebilen kullanıcılar, çok sayıdaki farklı tasarımdan birine sahip olabiliyor.

Daha dik oturuşlu bir scooter isteyenler sırtlarını düz tutabilecekleri bir tasarım seçerken, daha spor tasarımlı bir scooter isteyen kişiler daha yatık bir oturuş pozisyonunu seçiyor. Poimo şişirilebilir elektrikli scooter özellikleri henüz tam açıklanmamış da olsa kişiselleştirme seçeneklerinin bolluğu bazı kullanıcıları şimdiden heyecanlandırmaya yetiyor. Tokyo Üniversitesi’nin öğrencileri tarafından geliştirilen bu yaratıcı proje henüz satın alınabilir olmasa da farklı yaklaşımı ile birçok grubun ilgisini çekmiş durumda. 

Poimo Hangi Durumlarda Kullanılabilir?

Bu tarz taşınabilir elektrikli araçlar söz konusu olduğunda pratiklik ve kullanışlılık kavramları sıklıkla kullanılıyor. Peki gerçek hayat koşullarında Poimo hangi durumlarda kullanılabilir? İlk bakışta bile akıllıca olduğu anlaşılabilen bu fikrin şehir yaşantısı için tasarlandığı söylenebilir. Örneğin İstanbul gibi bir şehirde yolculuk etmek fazlasıyla yorucu olabilir, çoğu kişi birçok vesait kullanarak ve yürüyerek işe gidip geliyorlar. Poimo gibi bir araç ile bu vesaitler arası gidip gelmek kolaylaşabilir; minibüs, otobüs gibi kısa mesafeli olarak da kullanılan vesaitler tümüyle atlanabilir.

Bozuk yollarda pek rahat bir seyahat sunmayacak gibi duran Poimo’nun henüz geliştirme aşamasında olduğunu ve tasarımının üzerine daha konulacak olduğunu da düşünürsek bu mümkün olabilir. Kısa mesafeli yolculuklar için herhangi bir vesait veya araç kullanmadan Poimo kullanılabilir. Uzun mesafeli yolculuklarda ise vesaitten vesaite gidilen yolun süresini kısaltmak için Poimo güzel bir alternatif olabilir.

Poimo’yu şişirmek için 10 psi civarı bir basınçta hava basılması yeterli olduğu için hızlı bir şekilde Poimo’yu şişirip geri indirebilirsiniz. Ulaşımı kolaylaştırmanın yanı sıra Poimo, engelli bireyler için de hoş bir alternatif sunuyor. Yüksek seviyede kişiselleştirmeye olanak tanıyan Poimo, aynı bir tekerlekli sandalye gibi kullanılabilir. Böylece seyahate giden engelli bir birey tekerlekli sandalyesini de yanında rahatlıkla taşıyabilir.

Hem şehir içi ulaşım için pratik ve eğlenceli bir alternatif olmak hem de engelli kişilerin hayatlarını kolaylaştırmak için geliştirilmiş olan Poimo, henüz satışa çıkmasa da dünya çapında hatırı sayılır bir ilgi topluyor. Poimo şişirilebilir elektrikli motosiklet gücü, menzili ve fiyatı gibi detaylı özelliklerin; ürünün satışa çıkışıyla beraber açıklanacağı belirtiliyor. Eğer teknik özellikleri de tasarımı gibi ilgi çekici olursa Poimo, önümüzdeki yıllarda kullanıldığını göreceğimiz bir araç olabilir.

Krediyle Scooter Alınır mı?

Otomobil dünyasında araba kredisi, motosiklet kredisi, binek araç kredisi, ticari araç kredisi gibi farklı taşıt kredisi seçenekleri söz konusu. Ancak bisiklet ya da scooter kredisi ismiyle sunulan bir kredi çeşidi henüz yok. Krediyle scooter almak için ihtiyaç kredisi seçeneklerine yönelebilirsiniz. Faizsiz ihtiyaç kredisi çekmek için de katılım bankalarının sucağı seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Kredi notunuz yetiyorsa ve kredi almak için bir engeliniz yoksa sıfır faizle ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. 

Dilerseniz Volkswagen Yalnızca Elektrikli Otomobil Mi Satacak? yazımıza da göz atabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

    Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!