Faizsiz Araba Alma Yöntemleri Nelerdir?

Faizsiz araba alma yöntemleri nelerdir? Pek çok potansiyel araba alma planları içinde faizsiz araba satın alma konusu ya da faizsiz araba kredisi çekme konusu gündeme gelir. Yeni bir otomobile veya sıfır km otomobile faizsiz kredi ile ulaşmak, elbette çok cazip. Peki, faizsiz otomobil alma yöntemleri nelerdir? Kimler faizsiz araç kredisi alabilir, faizsiz araba kampanyaları nelerdir…Bu sorulara adım adım yanıt verelim.

Faizsiz Araba Kredisi Olur mu?

Faizsiz taksitle araba alma şeklinde de tanımlanan sistem, sıfır araç alırken banka kredisini sıfır faizle çekme esasına dayanıyor. Faizsiz bankacılık ilkesini benimsemiş olan finans kurumları ile söz konusu süreç sağlanabiliyor. Ülkemizde AlbarakaTürk, Türkiye Finans, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası gibi faizsiz bankacılık ilkesiyle hizmet sunan finans kurumları var. Söz konusu katılım bankaları hem araç kredisi hem konut kredisi hem de ihtiyaç kredisi sunarken sıfır faizle sistemlerini işletiyorlar. Dolayısıyla bu bankalara sıfır faizle araç kredisi başvurusu yapılabiliyor. Özetle katılım bankalarının otomotiv firmaları ile yaptığı iş birlikleri sonucunda 0 faizle araba kampanyaları düzenleniyor. Peki, faizsiz araç alma nasıl oluyor? Detaylar şöyle:

  • Faizsiz Araç Kredisi Kampanyaları Takibi
  1. Önce hangi tipte araç alacağınıza ya da marka-model özelinde ne istediğinize karar verin.
  2. Almayı planladığınız araç için kişisel bütçenizi gözden geçirin.
  3. Bütçenize göre faizsiz araç kredisi veren kampanyaları araştırın.
  4. Yıl boyunca pek çok katılım bankası ve otomotiv markası iş birliğiyle farklı faizsiz araç kredisi kampanyaları yapılıyor. Bunları takip ederek size uygun olanı tercih edip, ilerleyebilirsiniz.
  • Ödeme Nasıl Oluyor?

Öncelikle faizsiz oto kredisi kampanyasının koşullarının size uygun olması önemli. Koşullar uygunsa ilgili kampanya için başvurunuzu yapıyorsunuz. Katılım bankası, kısa bir değerlendirme yaparak size dönüş sağlıyor. Ardından üzerinde katılım bankasının isminin geçtiği katılım belgesi ile aracınıza sahip oluyorsunuz. Bundan sonraki ödeme süreci ise alınan peşinatın ardından (peşinatsız sıfır faizle araç kredisi çekme şansınız da olabilir) ödeme vadelerine göre ödeme yapmanız gerekiyor. Burada vade için bir faiz alımı söz konusu olmuyor. Ancak diğer finans kurumları ile aynı alanda rekabet ederek ayakta kalan katılım bankaları katılımcılarının ödeme planına göre bir komisyon oranı belirliyor. Bu oran, geri ödeme planına yansıyor.

  • Faizsiz Araba Kredisi Veren Kampanyaları Takip Etmek

Her yıl, farklı katılım bankaları ile otomotiv distribütörleri arasında onlarca farklı sıfır faizli araç kampanyası – faizsiz peşinatsız araba kredisi kampanyası gibi fırsatlar sunuluyor. Ancak bu kampanyalardan haberdar olmak için sürekli olarak katılım bankalarının paylaşımlarına bakmak ya da otomotiv markalarının hepsinin gündemine birden hakim olmak epey zor. Bu arada kaçan kampanyalar da oluyor tabi:) Aslında tam da bu ihtiyaçtan yola çıkan FaizsizAracKredisi.net ile yıl boyunca tüm kampanyalardan haberdar olmanız mümkün. Faizsiz araç kredisi kampanyaları sayfasını takip etmeniz yeterli. FaizsizAracKredisi.net ile katılım bankalarının sunduğu tüm sıfır faizle araba kredisi kampanyalarından konforlu bir biçimde haberdar olabilirsiniz.

Faizsiz Araba Kampanyaları Hakkında

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi katılım bankaları ile otomotiv üreticilerinin Türkiye temsilcileri arasında yıl boyunca pek çok kere sıfır faizle sıfır araba kredisi kampanyaları düzenleniyor. Söz konusu kampanyaları takip ederek hem sunulan araç açısından hem de ödeme planı anlamında size uygun olan kampanyalar için kolayca başvuru yapabilirsiniz. Bu şekilde sıfır faizle Peugeot 208, sıfır faizle Peugeot Rifter, sıfır faizle Nissan Micra, sıfır faizle Citroén C3, sıfır faizle Fiat Egea gibi modellere ulaşabilirsiniz…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

    Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!