Faizsiz Peşinatsız Araba Almak Mümkün Müdür?

Faizsiz peşinatsız araba almak mümkün müdür? Pek çok kişinin aklındaki bu sorunun net yanıtları için detaylı bir makale hazırladık. Faizsiz araba almak konusu, farklı açılardan merak edilen bir kredilendirme biçimi. Faizsiz araba alma sürecinde izlenmesi gereken yöntemler, faizsiz araba kampanyaları hakkında detaylı bilgi için okumaya devam edin…

Peşinatsız Faizsiz Taksitle Araba Almak Mümkün mü?

Sıfır araba almak isteyen hemen herkes için ilk peşinatı sağlamak ve kalanı için çekilen kredinin faiz yükü, çok ağırdır. Peşinat ödemeden araba almak ve bu konfora sahibi olmak, hayallere ve ihtiyaçlara daha hızlı ulaşmanın yolu olarak görülüyor. Faizsiz peşinatsız araba alma sürecine dair pek çok konu başlığı da merak ediliyor. Faizsiz otomobil almak nasıl oluyor, hangi bankalar 0 faizle oto kredisi veriyor, peşinatsız araba kampanyaları hangileri ve sıfır faizle peşinatsız araç alırken nelere dikkat etmek gerekiyor gibi soruların yanıtlarını madde madde açıklayalım:

 1. Faizsiz Araç Almak Nasıl Oluyor?

Sıfır faizle araba kredisi ya da peşinatsız sıfır araba kredisi kampanyalarını farklı platformlar aracılığıyla duyuyoruz. Faiz kavramının hem geri ödeme konusundaki yıkıcı etkisi hem de İslami açıdan uygun olmaması, pek çok kişinin faizsiz kredi ile araba alma konusunu araştırmasının veya bu konuda bilgi alma isteğinin ana nedeni. İşte tam da bu ihtiyaçtan doğan katılım bankaları, faizle geri ödemeli değil katılıma komisyon esasıyla ve bazen de peşinat istemeden araç kredisi verebiliyorlar. Burada faizsiz bankacılık hizmeti sunan her finans kurumunun kendine özel kampanyaları olacağının altını çizmek gerek. Detay için ilgili finans kurumunun ilgili otomotiv distribütör firması ile nasıl bir iş birliği yaparak 0 faizle ve peşinat olmadan otomobil kampanyası sunduğunu yani peşinatsız araba kredisi kampanyasının koşullarını öğrenmek gerek. Çünkü her kampanyanın koşulları kendine özgü olacaktır.

 1. Faizsiz Peşinatsız Araba Kredisi Veren Bankalar

Peşinatsız ve sıfır faizle araba kredisi veren bankalar var. Ülkemizde de hizmet veren katılım bankaları, yıl boyunca pek çok otomotiv firmasının Türkiye temsilciliği ile iş birliği yaparak peşinat ve kredi faizi olmadan araç alma fırsatı sunuyor. Ülkemizde hizmet veren katılım bankalarından bazıları şöyle:

 • Türkiye Finans
 • AlbarakaTürk
 • Vakıf Katılım
 • Ziraat Katılım
 1. Peşinatsız Araba Kampanyaları

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi peşinat olmadan araba kredisi almak mümkün. Ancak kampanyaları takip etmek, kendi ödeme koşullarına uygun olan kampanyadan vaktinde haberdar olmak ve gerekli şartları taşıyarak başvuruda bulunmak gerekiyor. Bu nedenle kampanya takibi yapabilmek, sanıldığından daha önemli. İlgili katılım bankalarının online servislerini veya otomotiv distribütörlerinin kampanya sayfalarını takibe alabilirsiniz. Ancak burada tek bankanın ya da tek markanın sıfır faizle oto kredisi seçeneklerinden haberdar olursunuz. Peki, aynı anda yıl boyunca çıkan tüm peşinatsız faizsiz araba kredisi kampanyalarından haberiniz olamaz mı? İşte tam da bu ihtiyaçtan yola çıkan faizsizarackredisi.net sitesi ile tüm kampanyaları tek web sitesi üzerinden takip etmek mümkün.

 1. Faizsiz Peşinatsız Kredisiz Araba Alma Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hiç faiz ödemeden araba kredisi çekmek ya da peşinat ödemeden araba kredisi almak kulağa çok hoş geliyor ancak dikkatli davranılması gereken detaylar var:

 • İlgili bankanın sunduğu ödeme koşullarını inceleyin ve detaylı bilgi alın.
 • Ödeme planının sizin bütçenize uygun olup olmadığından emin olun.
 • Paylaşılan kampanyanın süresine dikkat edin.
 • Tercih ettiğiniz kampanyadaki aracın sizin ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığından emin olun. Peki, aracın bana uygun olup olmadığını nasıl anlarım diyorsanız; aşağıdaki notlarımızı gözden geçirebilirsiniz:

Hangi Araç Bana Uygun? / Hangi Arabayı Almalı?

 • Faizsiz ve peşinatsız da olsa bir geri ödeme yapmanız gerekecek; aylık geliriniz ve bütçeniz hangi model için uygun?
 • Geniş ailenizle uzun yolculuklara çıkıyor ya da sadece tek başınıza işe gidip gelmek için mi arabaya ihtiyaç duyuyorsunuz. Örneğin eğer üç çocuklu bir aileniz varsa ve hafta sonları şehir dışına çıkıyorsanız, küçük şehir otomobilleri ile aradığınız konforu bulamayacağınız kesin. Bu durumda birkaç yıl içinde yeniden bir araba alma planı yapmanız gerekecek ve süreç, sizin için belki de daha masraflı ve zahmetli bir hale gelecek.
 • Aracı, sadece hafta sonları kullanıyorsanız benzinli ve büyük silindirli bir motor, sizi çok üzmeyebilir ama her gün 20km yapıyorsanız ihtiyacınız olan arabanın dizel olması şart gibi. Belki de fabrika çıkışı LPG’li bir araç da olabilir. İşte bunları, önceden iyi hesaplamak şart.
 • Hafta Sonu balığa gitmek, kalabalık ailenizle veya arkadaşlarınızla doğada olmak, kamp kurmak, piknik yapmak, günübirlik deniz tatillerine çıkmak gibi hobileriniz varsa hafifi ticari araç sınıfı sizin için ihtiyaçları karşılayacak seçenek gibi duruyor. Düşünsenize şehir içinde kullanılmak üzere tasarlanmış, küçük bagajlı bir kompakt HB otomobil alırsanız, bu hobilerinizin ertelemek zorunda kalacaksınız.
 • Alacağınız arabayı bir süre sonra sahibinden ilan çıkarak satmak gibi bir planınız varsa ikonik modeller yerine pazarda çok tutulan yani halk arasındaki deyimiyle “satışa gelen” bir araba tercih etmeniz de önemli.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

  Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!