En Doğru Araba Kredisi Nasıl Seçilir?

En doğru araba kredisi nasıl seçilir? Araba kredisi çekme telaşına olan pek çok kişi için bu sorunun yanıtı çok önemli. En uygun taşıt kredisi arayışında nasıl bir yol izlenmeli sorusuna yanıt olabilecek bir rehber hazırladık…

En doğru araba kredisi arayışında aşağıdaki adımları izlemenizi öneriyoruz:

  1. Bütçenizi Net Olarak Belirleyin!
  2. Bütçenize ve İhtiyacınıza Uygun Araç/Araçları Belirleyin!
  3. Ne Kadar Kredi Çekeceğinizi Belirleyin!
  4. Kredi Miktarına En Uygun Faiz Oranlarını Kim Veriyor Öğrenin!

Faizle mi Faizsiz Mi Daha Avantajlı?

Bankalar, araç kredisi verirken de konut kredisi verirken de ve ihtiyaç kredisi verirken de borca binaen önceden belirlenmiş oranlarda faizlendirme yaparlar. Burada söz konusu olan faiz, hem İslam dini bakımından uygun değildir hem de çoğu zaman kişilerin aldığı borç tutarını aşan rakamlara çıkar. Diğer yandan Katılım Bankaları da taşıt kredisi, ev kredisi, ihtiyaç kredisi gibi adlar altında borç para verirler. Buradaki fark, borca istinaden faiz değil katılım bedeli alınmasıdır. Katılım bedeli tutarları ile faiz oranları farklılık gösterebilir. Hangisinin daha avantajlı olacağı hususunda detaylı araştırma yapmak gerekir. Ancak katılım esasıyla borçlanmak İslam dini açısından da kabul görür. 

FaizsizAracKredisi.net Rehberliğinde Taşıt Kedisi Alın!

Bankaların taşıt kredisi seçeneklerini görüntülemek, en avantajlı taşıt kredisini bulmak üzere FaizsizAracKredisi.net rehberliğinde ilerleyebilirsiniz. Sistem, taşıt kredisi hesaplama aracı ile güncel banka faiz ve katılım oranlarını görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca almak istediğiniz araç hakkında bilgi almak üzere Araç İnceleme sayfasını takip edebilirsiniz. Faizsiz araba kredisi veren kurumlar, katılım bankalarının listesi, banka kredi faiz oranlarının belirlenme şekilleri, taşıt kredisi çıkmama nedenleri gibi pek çok konuda da bilgi edinebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

    Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!