Yeni Ford Kuga Özellikleri ve Fiyatı Nasıl?

Yeni Ford Kuga özellikleri ve Yeni Ford Kuga fiyatı hakkında araştırma yapanlar için detaylı bir analiz hazırladık. Ford Kuga 2020 fiyat listesi, dizel Kuga yakıt tüketimi ortalaması, Kuga bagaj hacmi ve daha fazlası…

Yeni Ford Kuga Özellikleri ve Fiyatı Nasıl?

Hyundai Tucson ve Skoda Karoq ile rekabet eden yeni Ford Kuga hakkında merak edilenleri yanıtlayalım…

Yeni Ford Kuga Tasarım Özellikleri Nasıl? / Kuga’da Neler Değişti?

Kompakt SUV segmentinin en güçlü yarışçılarından biri olan Kuga, hem tasarım hem de teknoloji konusunda büyük bir değişim yaşamış. Burada yeni Kuga’nın tasarımında yuvarlatılmış hatlarla uzun ön kaput alanı yani uzayan burun tezatı ilk dikkat çekenler. LED farlar, LED sis farları, LED stoplar da ayrıca önemli detaylar ve yenilikler. Kuga tasarımına baktığımızda yenilenen iri ön panjur ve siyah ön ızgara (ST-Line donanımda) dikkat çekici bir kaç özellik olarak karşımıza çıkıyor. 

Yeni Kuga’da boyutlar da çok değişmiş. Mesela eski Kuga’nın uzunluğu 4524 mm iken yeni Kuga’nın uzunluğu 4614 mm olmuş. 2690 mm olan dingil mesafesi de 2710 mm olmuş. Bu arada ST-Line donanımda boyutlar daha da genişliyor. Özetle; yeni Kuga daha uzun, daha geniş ve daha alçak tasarlanmış görünüyor. Peki, bu kullanıcı için ne anlama geliyor. Daha geniş yaşam alanı ve daha iyi dengeli sürüş anlamına geliyor. Ayrıca yere yakın karoser ile özellikle virajlarda çok daha iyi yol tutuşu sağlanmış. 

2020 Ford Kuga İç Mekan Özellikleri / Yeni Kuga’nın İçi Nasıl?

Yeni Kuga’nın iç mekan kalitesi daha öncekine göre çok büyük ölçüde değişmemiş. Ancak selefine göre biraz daha konforlu ve kalite algısı da bir parç artmış diyebiliriz. Kuga iç mekan özellikleri hakkında detaylar şöyle…

Ford Kuga Kokpit Alanı

Önce Kuga’nın kokpitime bakalım. Yenilenen Ford Kuga’nın kokpitindeki ilk göz çarpan detaylar şöyle:

  • 8 inçlik dokunmatik ekran 
  • 12,3 inçlik dijital gösterge grubu
  • Altı düzleştirilmiş direksiyon simidi
  • Spor koltuk tasarımı
  • Koltuklarda ve konsolda koyu renk üzerine kırmızı dikişler

Ford Kuga Arka Koltuk Yaşam Alanı

İç mekan selefine göre kesinlikle daha ferah. Tavan yüksekliği azalmış olmasına rağmen çok hissedilir bir alçalma söz konusu değil. Diğer yandan diz mesafesi uzamış. Burada panoramik cam tavan da büyük bir ferahlık sunuyor. 

Yeni Kuga Sürüş Konforu Nasıl?

Ford Kuga’nın yenisini sizin için test ettik ve keyifli bir sürüş tecrübesi yaşadık. Öncelikle bir önceki nesil Kuga’yı da test etme fırsatı bulmuştuk ve onun daha sert daha sportif bir sürüş tecrübesi yaşattığını bildirmemiz gerek. Yenilenen Kuga’nın süspansiyon sistemi bu sefer daha fazla konfora odaklanmış. Sportiflik biraz es geçilmiş ama genel sürücü kitlesi düşünülünce de bu, doğru bir hamle. Elbette eklemek gerekir ki ST-Line donanımda işler başka. Burada daha sportif sürüş söz konusu. 

Dizel Otomatik Kuga Ne Yakar?

Dizel otomatik Ford Kuga yakıt tüketimi ortalamasına baktığımızda fabrika verilerine göre değerle şöyle:

  • Şehir Dışında Kuga Ne Yakar: 4,2 litre
  • Şehir İçinde Kuga Ne Yakar: 5,1 litre
  • Ortalamada Kuga Ne Yakar: 4,7 litre

Ford Kuga yakıt deposu kapasitesi 54 litre ve C02 salınımı da 125g/km şeklinde ölçülmüş. 

2020 Ford Kuga Fiyat ve Garanti Kapsamı Konuları

2020 Ford Kuga fiyat listesi 380 bin Tl bareminden başlıyor. Ancak Kuga’nın opsiyonları çok ve baz versiyon da çok yetersiz görünüyor. Donanım zenginleştikçe Kuga fiyatı 480 bin TL’ye ulaşıyor. Ford Kuga garanti kapsamı korozyon için 12 yıl, boya ve mekanik için 4 yıl şeklinde. Ford Kuga yıllık bakım maliyeti 4 bin Tl’ye yakın. Kuga bakım aralıkları ise 30 bin km’de bir. 

Dizel Ford Kuga Yorumu

Aracı teknik açıdan inceledikten sonra dizel Kuga yorumu yapalım. Ferah yaşam alanı ile sevilen Kuga, sert plastik malzeme yoğunluğundan vazgeçmeyerek kullanıcı beklentisini biraz kırıyor. Opsiyonel olarak sunulan sürüş güvenlik yardımcıları harika ama baz donanım seviyesi neredeyse boş kalmış. Diğer yandan hızlanma performansı özellikle dizel modelde biraz beklenti altında kalmış gibi. Ford Kuga dizel fiyatı ise sınıfı için makul görünse de opsiyonel donanımları eklendikçe epeyce yükseliyor. Ki, pek çoğu eklenmek zorunda gibi.

Dilerseniz Ford Yeni Focus Faizsiz Araç Kredisi yazımıza da göz atabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

    Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!