iPhone ile Anahtarsız Otomobil Çalıştırma Devri Başladı!

iPhone ile anahtarsız otomobil çalıştırma fikri size nasıl geliyor? Arabanızın kilidini iPhone ile açabilmek ne güzel olurdu değil mi? Ayrıca araba anahtarı taşımak zorunda olmasak ve sadece telefonla arabanın kilidini açabilsek hatta çalıştırabilse ne harika olurdu… BMW ve iPhone bunu yaptı bile. iPhone ile anahtarsız otomobil çalıştırma konusunda detaylar için okumaya devam edin…

iPhone ile Anahtarsız Otomobil Çalıştırma Devri Başladı!

Geçtiğimiz günlerde iPhone bir basın tanıtımı düzenledi. Bu tanıtımda iOS 14 hakkında bilgi verildi. iOS 14 güncellemesi, bir dizi yeniliği beraberinde getiriyor. Bunlardan bazıları da otomobil dünyasını ilgilendiriyor. Aşağıda detaylara göz atalım.

Apple & BMW İş birliği

Amerikalı Apple markası ile Avrupalı BMW markası arasında da bir iş birliği yapıldı. Bu iş birliği sonucunda eğer BMW’niz varsa ve iPhone kullanıyorsanız; iOS 14 güncellemesiyle telefonunuz arabanızın anahtarı oluyor.

CarKey Teknolojisi

Yukarıda bahsettiğimiz iş birliği kapsamında Yeni BMW 5 Serisi ve iPhone teknolojisi birleştiriliyor. Yeni BMW 5 Serisi ile uyumlu olan söz konusu özellik, kullanıcıların otomobillerini anahtar yerine de iPhone’la açmasına imkan tanıyor. Bu teknolojiye CarKey adı veriliyor.

NFC teknolojisinden yararlanarak geliştirilen CarKey sistemi ile araç sahibi, iPhone ile yeni BMW 5 Serisi’nin kapısına yaklaştığında kapılar otomatik olarak açabiliyor. Ancak telefonunuza sahip olan herkes arabanızı da çalıştıramıyor. Çünkü Yüz tanıma veya parmak izini açtıktan sonra kullanıma hazır hale geliyor.

iPhone ile arabanızın kilidini açabilmek ve onu çalıştırmak harika. Bu teknolojiyi marka, yakında farklı otomobil markalarında da kullanacağını açıkladı. Yani, CarKey teknolojisi BMW 5 serisi ile sınırlı kalmayacak.

Faizsiz Krediyle BMW Alabilirsiniz…

Alman otomotiv devi BMW, dünyanın en prestijli otomobil markalarından biri. Marka prestiji ve motor-performans- kalite gibi özellikleri ile söz konusu ünü, fazlasıyla hak ediyor. Ancak bugün bir BMW sahibi olmak hiç de kolay değil. Eğer aklınızda BMW almak varsa faizsiz araç kredisi kampanya seçeneklerine de mutlaka bakın.

Eğer bu gibi teknolojiler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, çok daha fazlası için sitemizdeki diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

    Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!