Kuveyt Türk Faizsiz Araç Kredisi Alma Şartları

Son günlerde pek çok kişi, faizsiz araç kredisi alma ya da uyguna faizsiz taşıt kredisi bulma arayışında bankaların sunduğu fırsatları araştırıyor. Ülkemizde hizmet veren katılım bankalarının sunduğu sıfır faizle araç kredisi kampanyaları ile süreci makul ve avantajlı kılmak mümkün. Faizsiz peşinatsız araba almak isteğiyle araştırma yapıyorsanız; Kuveyt Türk Katılım Bankasının faizsiz taşıt kredisi kampanyasına da bakmanızı öneriyoruz. Kuveyt Türk araç kredisi katılım oranları konusuna girmeden önce biraz Kuveyt Türk Katılım Bankası hakkında bilgi paylaşalım. Ardından Kuveyt Türk taşıt kredisi oranlarına bakalım…

Kuveyt Türk Katılım Bankası Hakkında Bilgiler

Logosunda şematize edilmiş bir palmiye ağacı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası, 1983 yılında kurulmuştur.  Bugün için yaklaşık 6 bin çalışanı olan Kuveyt Türk, bir katılım bankasıdır. Faizsiz bankacılık esasına göre çalışan finans kurumu olan Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın yurt dışında da çok sayıda şubesi var. Peki, Türkiye’de faizsiz bankacılık yapan kaç banka var? Onların listesini de hemen paylaşalım:

Türkiye’deki Faizsiz Bankalar Listesi

Faizsiz bankalar / İslami bankacılık ya da katılım bankacılığı isimleri ile bilinen ve faizle değil kar payı ile kredi veren bankaların listesi şöyle:

Ülkemizde hizmet veren katılım bankalarının listesi:

 • Türkiye Finans
 • AlbarakaTürk
 • Vakıf Katılım
 • Ziraat Katılım
 • Emlak Katılım
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası

Kuveyt Türk’ten Faizsiz Araba Kredisi Alma Şartları

Kuveyt Türk Katılım Bankası, 0,88 oranında kar payı ile taşıt kredisi veriyor. Bu kar oranı, bugünün taşıt kredisi faiz oranları ya da katılım oranları düşünülünce oldukça makul seviyelerde kalıyor. Diğer bankaların kar oranları araç kredisi / katılım oranları araç kredisi veya faiz oranları araç kredisi arayışınız için hemen Araç Kredisi Hesaplama aracımızı kullanın!

Hangi Arabayı Almalı?

Sıfır faizle otomobil kredisi çekerek hangi arabayı almayı planlıyorsunuz? Yapılan araştırmalar, doğru otomobili seçmenin en az o otomobil için finansman bulmak kadar önemli olduğunu gösteriyor. Peki, hangi arabayı alacağınıza nasıl karar vermelisiniz?

 1. Size, geniş araba şart mı yoksa küçük bir otomobil yeterli mi emin olun!
 2. Bagaj hacmi konusunda büyük bagajlı araba seçeneklerini tercih etmeniz şart mı, bi’ düşünün!
 3. Aylık yakıt bütçeniz ne ise ona göre motor hacmi olan ve yakıt tüketim şekli olan (LPG’li/ dizel / benzinli / elektrikli seçenekleri tercih edin.
 4. Bir otomobil için kredi çekseniz bile bütçeniz nedir, emin olun!

İlgilendiğiniz bir model varsa o modelin ne ölçüde size uygun olduğunu anlamak (ortalama yakıt tüketim oranı / bagaj hacmi / boyutları vs) üzere Araç İnceleme içeriklerine bakın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

  Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!