Aracını Yenilemek İsteyenler İçin Sıfır Faizli Kredi Kampanyaları

Sıfır faizli araba kampanyaları son günlerde epey gündemde. Pek çok kişi, yeni bir araba almaya karar verme aşamasında bankaların faizsiz kredi imkanından yararlanmak istiyor. Peki, sıfır faizli araba almak ya da sıfır faizli kredi araba kampanyaları nasıl oluyor? Bu konuyu biraz açalım ve faizsiz kredi alarak araba alma süreci hakkında bilgi verelim.

Faizsiz Kredi Nedir/ Sıfır Faizle Kredi Almak Ne Demek?

Faizsiz otomobil alma sürecinde ya da faizsiz kredi çekerek araba alma sürecinde pek çok kişi, faizsiz kredi ne demek sorusuna yanıt arıyor. Önce bu konuyu biraz açalım:

Sıfır faizli araba kampanyalarını duymuş olmalısınız. Peki, bankalar nasıl oluyor da faiz almadan kredi verebiliyor? Sorunun yanıtı şöyle:

Banka veya kredi kuruluşu, söz konusu ihtiyaç için sunduğu parayı vadesi dolduğunda geri alırken faiz işletmeden geri alır. Başka bir deyişle ilgili banka ya da kredi kurumu, verdiği tutar kadarını geri alır. Buna faizsiz kredi vermek veya sıfır faizle kredi vermek denir. Fakat “sıfır katkı payı ile kredi vermek”ten farklıdır. Burada bankanın ya da kredi kuruluşunun yaptığı şey, faiz almamak fakat kar payı almak şeklindedir. Yani verilen kredinin üzerine merkezi şekilde belirlenen bir kar payı eklenir. Burada katılım bankacılığı konusunu da biraz açmak gerek:

Katılım Bankacılığı Kavramı Hakkında

Pek çok kişi, faiz ödemeden araba almak ya da ev almak üzere kredi çekmek istiyor. Burada karşılarına katılım bankası kavramı çıkıyor. Örneğin Ziraat Bankası katılım bankacılığı ya da Türkiye Finans Katılım Bankası gibi…Peki, katılım bankası ne demek?

Faizsiz bankacılık ya da helal bankacılık gibi isimlerle de anılan katılım bankaları, faiz almadan süreci yöneten bankalardır.  Sıfır faizli kredi çektiğinizde önceden belirlenen aralıklarla geri ödeme yapmanız gerekir. Burada ana parayı geriye ödersiniz.

Peki, hangi bankalar faizsiz kredi veriyor ya da nereden faizsiz kredi alınabiliyor?

Sıfır Faizli Kredi Veren Bankalar

Sıfır faizli kredi 2020 arayışında faizsiz kredi veren bankaların hangileri olduğu da sorgulanıyor. Bakalım, hangi bankalar faizsiz kredi veriyor? Türkiye Katılım Bankaları Birliği’nden aldığımız verilere göre Ülkemizdeki katılım bankalarından bazıları şöyle:

 • Türkiye Emlak Katılım Bankası
 • Ziraat Bankası Katılım Bankacılığı
 • Vakıf Katılım Bankacılığı
 • Albaraka Türk Katılım Bankacılığı
 • Kuveyt Türk Katılım Bankacılığı
 • Türkiye Finans Katılım bankacılığı

Faizsiz Kredi Çekmek Şartları

Pek çok kişi, faizsiz kredi nasıl çekilir ya da faizsiz kredi almanın şartları neler; gibi sorulara yanıt arıyor. Faiz kredi çekme koşullarını aşağıdaki gibi özetleyebiliriz:

 • SSK’lı çalışan olmak ve bunu belgelemek
 • Banka sicilinin temiz olması
 • İyi seviye kredi notuna sahip olmak (burada kredi notunun ne olması gerektiği ilgili kuruluşun şartları içinde belirtilir ve değişken olabilir)
 • Kişinin geçmiş ödemeleri incelendiğinde bir aksaklık görülmemesi
 • Kefil ya da teminat sunabilmek (her faizsiz kredi veren banka, kefil veya teminat istemeyebilir)

Faizsiz araba kredisi çekme koşulları ise ilgili otomobil distribütörü ve banka anlaşmasına bağlı olarak farklılık gösterebilir.

2020’de Aracını Yenilemek ve Kredi Faizi Ödemeden Sıfır Araba Almak

Aylık makul taksitlerle Renault Clio sahibi olmak ya da faiz ödemeden Peugeot 208 almak kulağa hoş geliyor değil mi? Peki, nasıl olacak?

Faizsiz kredi ile Peugeot Rifter sahibi olmak, banka kredi faizi ödemeden Peugeot 208 almak, Toyota Hilux’un kredi faizsiz kampanyalarını görmek üzere faizsizarackredisi.net’i takip edebilirsiniz. En yeni modellerin en avantajlı taksitlendirme seçeneklerinden haberdar olabilir ve sahip olmak istediğiniz otomobili sıfır faizle alabilirsiniz.

faizsizarackredisi.net ile ilgilendiğiniz otomobili faizsiz kredi ile alma süreci hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca kampanyaya göre değişmekle birlikte hem otomobilin markasını hem de ödeyeceğiniz taksidi kendiniz belirleyebilirsiniz. Sıfır km araba alırken faizsiz kredi kullanmanın avantajlarını yaşayabilirsiniz. Ayrıca sistem üzerindeki makaleleri inceleyerek ilgilendiğiniz aracın özellikleri hakkında da detaylı bilgi edinebilirsiniz. Vakıf Katılım, Ziraat katılım gibi farklı bankaların sunduğu faizsiz araç kredisi seçeneklerini inceleyerek hayalinizdeki otomobile sahip olabilirsiniz. Sistem üzerindeki Faizsiz Araç Kampanyaları sayfasını ziyaret ederek hayalinizdeki otomobil için nasıl bir ödeme planı yapabileceğinizi araştırabilirsiniz. Güncel modeller, avantajlı ödeme koşulları ile hem kendiniz hem de aileniz için güzel bir adım atabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

  Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!