Faizsiz Araba Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz araç kredisi veren bankalar veya yüzde sıfır faizle taşıt kredisi nereden alınır gibi sorular sıklıkla soruluyor. Pek çok kişi faiz yükü altına girmemek ve yaşam tarzına uygun hareket etmek üzere faizsiz bankacılık yapan finans kurumlarından faizsiz otomobil kredisi almak istiyor.

Faizsiz araba kredisi veren bankalar için ya da sıfır faizle araba kredisi veren bankalar listesi gibi aramalar için ülkemizde hizmet veren katılım bankalarının listesini paylaşıyoruz.

Faizsiz Araç Kredisi Veren Bankalar Listesi

Aşağıda listelediğimiz katılım bankaları, faizsiz bankacılık esasına göre çalışır. Bu bankalara İslami Banka adı da veriliyor. Çünkü İslam dininde faiz, kabul edilemez. Bu bankalar da İslam dinine uygun olarak kredi almak isteyen ve bankacılık işlemleri yapmak isteyen insanlar için geliştirilmiş bir sistemle çalışırlar. Burada faizden çok farklı olan kar payı ile kredi verilir. Zira, söz konusu finans kurumlarının diğer bankaların dahil olduğu piyasa koşullarında ayakta kalabilmeleri için katılım esasına göre kar payı ile kredi vermeleri doğaldır.

  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası
  • Emlak Katılım Bankası

Faizsiz Sıfır Araç Kredisi / Faizsiz İkinci El Araç Kredisi 

Covid-19 karantina süreci, hemen hepimiz için zor geçti. Ardından kontrollü sosyal yaşama geri döndük ancak bu sefer de toplu taşıma gibi kalabalıkların içinde olma ihtimalleri korkutur oldu. Bu durumda da hemen her vatandaş bir araç edinip işine ya da okuluna kendi aracı ile ulaşım sağlamak istedi. Tam da bu dönemde gelen kredi faiz oranları kampanyası da yine pek vatandaşın faydalandığı bir süreç oldu. Ancak faizle borçlanmak istemeyenler için katılım bankaları da kar oranlarını revize etti.

Faizsiz sıfır araba kredisi ya da faizsiz 2. el araba kredisi çekmek üzere katılım bankalarının kredi koşullarını yani ödeme planlarını değerlendirebilirsiniz. Almak istediğiniz otomobil için sıfır faizle kredi alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

    Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!