Faizsiz Otomobil Nasıl Alınır?

“Faizsiz otomobil nasıl alınır” sorusu, sıfır araba almayı düşünen pek çok kişinin aklında. Bu bağlamda faizsiz otomobil kampanyaları arayışı, sürekli olarak trend diyebiliriz. Faizsiz otomobil kredisi arayışında olanlar için bu konuya birkaç ana başlık altında ışık tutalım istedik. Faizsiz otomobil kampanyası seçenekleri ve faizsiz otomobil kredileri için aradığınız bilgileri makalemizde bulabilirsiniz…

Sıfır Faizle Otomobil Kampanyası Ne Demek?

Sıfır faizle otomobil kampanyası, finans kurumlarının ve otomotiv distribütörlerinin iş birliğiyle sunulan faizsiz geri ödemeli oto kredi fırsatı olarak tanımlanabilir. Ülkemizde ve dünya genelinde faizsiz bankacılık anlayışını benimsemiş olarak hizmet sunan çok sayıda finans kurumu var. Söz konusu finans kurumlarına katılım bankası ve verdikleri hizmete de katılım bankacılığı deniyor. Peki, Türkiye’de hizmet veren katılım bankaları hangileri?

Katılım Bankaları Listesi

Ülkemizde faizsiz bankacılık hizmeti sunan katılım bankalarından bazıları aşağıdaki gibi:

  • Türkiye Finans Katılım bankası
  • AlbarakaTürk Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankacılığı
  • Ziraat Katılım Bankacılığı
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası

Faizsiz Bankacılık Sistemi Hakkında

Pek çok kişi, faizsiz bankacılıkla diğer bankacılık işlemleri arasındaki farkı anlamakta zorlanıyor. Doğrusu, aynı piyasa koşullarında rekabet eden iki finans yapısı arasında çok da benzerlik var. Ancak katılım bankaları, sundukları kredi için faiz almıyor ve faizle kazanç sağlamıyor.

Alınan bir mal için katılım payı belirleyerek çalışan finans kurumlarıdır. Diğer bankaların faiz oranları ile katılım bankalarının kâr oranı birbirine yakın rakamlar olabilir. Zira, finans kurumları, peşin alınan bir malın üzerine koyacağı kâr oranı piyasadan uzak şekilde belirleyemez.

Faizsiz Araba Nasıl Alınır?

Faizsiz kredi çekerek araba almak için yukarıda bazılarını listelediğimiz katılım bankalarının paylaştığı kampanyaları takip etmek gerekir. Yıl boyunca farklı finans kurumları ile farklı otomotiv temsilcilikleri arasında yine birbirinden farklı araçlar için sıfır faizli otomobil kredi kampanyası düzenleniyor. Söz konusu kampanyaları takip ederek bilgi alabilir ve size uygun araç seçeneği. Size uygun ödeme planı eşleşmesini yakalayan kampanyaları değerlendirebilirsiniz. Peki, kampanyaları yıl boyunca takip etmek, kampanya kaçırmamak için pratik bir yöntem var mı?

FaizsizAracKredisi.net Hakkında

Faizsiz araç kredi kampanyalarını tek web sitesi üzerinden takip edebilirsiniz. Birkaç saniye içinde hangi kredi kampanyasının size uygun olduğunu görebilir, kampanyaları inceleyebilir ya da almak istediğiniz araç için faizsiz kredi kampanyası var mı sorgusu yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

    Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!