Faizsiz Senetle Araba Almanın Yöntemleri Nelerdir?

Faizsiz senetle araba almanın yöntemleri nelerdir, sorusu son günlerde pek çoğumuzun aklında. Faizle borçlanmadan araba almak üzere araştırma yapanlar için yazdık: Faizsiz senetsiz araç almak hakkında…

Araç Kredisi İmkanları

Öncelikle satın almak istediğiniz aracın tamamı için peşin paranız yoksa seçenekleriniz şöyle sıralanabilir:

  1. Yakınlarınızdan borç para almak
  2. Bankalardan araç kredisi veya ihtiyaç kredisi almak
  3. Katılım bankalarından faizsiz araç kredisi almak
  4. Senetle araba almak.

Araç kredisi seçenekleri, ülkemizde oldukça fazla tercih ediliyor. Ancak burada hem faizle kredi almak ya da faizle borçlanmak İslami açıdan uygun değil hem de faizlerle birlikte toplam geri ödemeye bakıldığında oldukça zorlayıcı bir rakam çıkabiliyor ortaya. Diğer yandan faizsiz taşıt kredisi almak isteyenler için katılım bankalarının sunduğu sıfır faizle araç kredisi kampanyaları var. Yıl boyunca paylaşılan bu kampanyalar da çok cazip olabiliyor. Söz konusu kampanyalarda faiz alınmıyor olsa da kar payı alınması ve genellikle bir peşinat istenmesi ya da kredi puanına bakılması, bu kampanyaların da herkesi kucaklamasına engel olabiliyor. Peki, kredi puanı yetersiz olanlar / peşinatı olmayanlar ne yapacak? İşte tam da burada senetle otomobil alma seçeneği sunan finans kurumları gündeme geliyor.

Senetle Araç Alma Seçenekleri Neler?

Ülkemizde senet imzalayarak taşıt için / ev için / ihtiyaç için size finansman sunacak kurumlar var. Burada ilgili kurumun koşullarına göre bazen peşinat da alınmadan senet esasına dayalı bir finansman sunam yapısı var. İlgili kurumun koşullarını inceleyerek ilerlemeniz ve kredi puanınız yetmese de destek almanız mümkün.

Faizsiz Araç Kredisi Kampanyaları

Senetle oto almak fikri, size uymuyor ama faizle kredi çekmek de istemiyorsanız Katılım Bankalarının 0 faizle araç kredisi kampanyalarını inceleyin. Yıl boyunca otomobil markaları ve katılım bankaları arasında düzenlenen kampanyalardan size uygun olanını kaçırmamak için FaizsizAracKredisi.net’in Kampanyalar sayfasını takip edin.

Nasıl Bir Araba Alacağını Bilemeyenler…

Defalarca kez araba alıp satanlar da dahil olmak üzere genel olarak pek çoğumuz nasıl araba almamız gerektiğini bilmiyoruz. Çok beğendiğimiz HB otomobil, ailemizle uzun yola çıktığımızda konfor sunamıyor ya da o kocaman SUV’nin yakıt masrafı neredeyse bir çocuk daha okutuyormuş gibi hissettiriyor…Öyleyse bütçemize / yakıt için aylık bütçemize / ailemizin kalabalıklığına ve kullanım amacımıza göre araba seçmek üzere araştırma yapmalıyız. Bu amaçla Araç İnceleme içeriklerine mutlaka göz gezdirin. Bu içeriklerde tanıtılan aracın boyutlarını, bagaj hacmini, ortalama yakıt tüketimi oranını, fiyatını, ikinci el fiyatı ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Böylece ne alacağınıza ya da hangi araç tipinin size uygun olduğuna dair karar verme süreci, daha net şekillenir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

    Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!