Peugeot 208 Özellikleri ve Fiyatı

Peugeot 208 özellikleri ve fiyatı hakkında merak edilenleri araştırdık. Yeni Peugeot 208 alınır mı alınmaz mı sorusuna yanıt arayanlar için yazdık: Yeni 208’in boyutları, motor seçenekleri, bagaj hacmi, Peugeot 208 fiyatı ve daha fazlası için okumaya devam edin…

Peugeot 208 Özellikleri ve Fiyatı 

Peugeot 208’in 2020 modeli merakla bekleniyordu. Küçük sınıfın en büyük hacimli otomobillerinden biri olan 208, teknoloji ve konfor kadar tasarım dili ile de sevildi. Bakalım, 2020 model Peugeot 208 hakkında öne çıkan özellikler neler?

Peugeot 208 Hakkında / Peugeot 208 Öne Çıkan Özellikleri

Hatchback karoserde alınabilecek en iyi otomobiller arasında gösterilen yeni 208, pek çok açıdan dikkat çekici olmuş.

 • Krom arka ayna kapakları
 • Equalizer ızgara
 • Özel tasarım kapı eşiği çıtaları
 • Yağmur sensörleri
 • Otomatik ön farlar
 •  Peugeot i-Cockpit teknolojisi
 • LED ambiyans ışıkları

Peugeot 208 Tasarım Özellikleri

Tampon köşelerine doğru kaydırılan sis farları ve aslan pençesi stopları ilk dikkat çeken tasarım detayları arasında yer alıyor. Derin 3D efektleri ile çok etkili bir tasarım dili vurgusu sağlanmış. 208 renk seçeneklerinin hepsi, enerji odaklı. Tasarımda kişiselleştirme çok esnek. 208’in dış kişiselleştirme paketleri ile çok farklı kombinasyonlar elde etmek mümkün. 15 inç / 16 inç / 17 inç şeklinde üç farklı jant seçeneği de var. 208’in tasarımı için dinamik ve şehirli gibi bir yorum yapılabilir. Bir aydınlatmaların tasarımı genel tasarımda büyük bir etkiye sahip.

Peugeot 208 İç Mekan Özellikleri

İç mekanda çok trend bir hava var. Hatta bu konuda yani stil sahibi yaşam alanı konusunda sınıfına referans olacak düzeyde iyi. Lime Limon Sarı döşeme seçenekleri ise araca eğlenceli ve modern bir hava katmış. Bir de Mentol Beyaz seçeneği de dinamik ve şık bir ambiyans oluşturuyor.

 • İç Mekan Aydınlatmaları

İç mekanda LED ambiyans ışıkları ile ruh halinize uygun bir sürüş keyfi yaşayabiliyorsunuz. Beyaz aydınlatmalı göstergelerle çok farklı bir etki elde edilmiş. Panaromik cam tavanda da önden arkaya uzanan mavi LED ambiyans kullanılmış.

 • Dijital Gösterge Ekranı

Kullanımı kolay 7″ boyutundaki dokunmatik ekran tercih edilmiş. Bu ekrandan radyo, navigasyon, telefon, internet gibi özelliklere dokunmatik olarak erişilebiliyor. Bluetooth ve USB bağlantılarıyla da araç içi eğlenceye ulaşım kolaylaşmış.

Peugeot 208 Motor Seçenekleri

Peugeot 208 motorları, Euro 6.d uyumlu. Yeni 208 motor seçenekleri şöyle:

 • PureTech 75 S&S BVM5
 • PureTech 100 S&S BVM6 veya EAT8
 • PureTech 130 S&S EAT8 olmak üzere 1,2 litre hacimli 3 silindirli benzinli
 • BlueHDi 100 S&S BVM6 olmak üzere 1,5 litre hacimli 4 silindirli Euro 6.d-temp uyumlu dizel motorla sunuluyor.

Peugeot 208 Güvenlik Konusu

Ön camın üzerine entegre edilmiş olan kısa huzmeli bir lazer algılayıcı aynı yönde seyreden veya duran bir araç gibi engelleri algılayabiliyor. Bu teknoloji ile örneğin ileri şehir içi çarpışma önleme sistemi çok başarılı iş çıkarıyor. 208’in darbe önleyici iskeleti de çok başarılı. Sadece 975 kg ağırlığının olması da onu, çevik kılıyor.

Bütün 208’lerde standart olarak ASR (antipatinaj), CDS (dinamik denge kontrolü), AFU (acil fen yardımı), ABS (tekerleklerin kilitlenmesini önleme) ve EBD (elektronik fren dağıtıcısı) fonksiyonlarını içeren ESP (Elektronik denge Programı) var. Park asistanı ve geri görüş kamerası da sürücüye yardımcı olan önemli teknolojiler.

Yeni Peugeot 208’de Hava Yastıkları

 • 2 ön hava yastığı
 • 2 yan hava yastığı
 • Önde ve arkada 2 perde hava yastığı

Peugeot 208 Fiyatları

Sıfır Peugeot 208 fiyatları ve ikinci el Peugeot 208 fiyatları otomobil alırken en çok merak edilen soruları oluyor. Çünkü küçük sınıf, az yakan, park yeri avantajı sunan şehir otomobili arayışında 208 modeli hem fiyat hem de teknolojisi ile oldukça rekabetçi bir model. Biz de bu çok popüler otomobilin sıfır/ikinci el fiyatlarını değerlendirelim istedik. Ayrıca faizsiz Peugeot 208 kredi kampanyaları listesine de baktık.

Sıfır Peugeot 208 Fiyat Listesi

Sıfır Peugeot 208 fiyat listesi 2020 Haziran ayı itibariyle şöyle:

 • 208 SIGNATURE 1.5 BlueHDi 100hp 155 bin TL
 • 208 SIGNATURE DYNAMIC 1.5 BlueHDi 100hp 155 bin TL

İkinci El Peugeot 208 Fiyatları

İkinci el Peugeot 208 fiyatları araştırıldığında çok geniş bir rakam yelpazesi ile karşılaşılıyor. Zira hem model yılı skalası hem de ikinci el fiyatlarına etki eden parametreleri çok geniş. 50 bin TL ile 183 bin TL arasında değişen bir ikinci el 208 fiyat skalası ile karşılaşıyoruz.

Faizsiz Peugeot 208 Kredi Kampanyaları

Sıfır faizle Peugeot 208 kredisi almak isteyenler için yıl boyunca pek çok kampanya düzenleniyor. Faizsiz araç kredisi kampanyaları içinde Peugeot 208 modeli en popüler seçenek arasında yer alıyor. Peki, en avantajlı 0 faizle 208 kredisi kampanyasını nasıl yakalayacaksınız?

Evet, yıl boyunca farklı katılım bankaları Peugeot 208 faizsiz kredi kampanyası düzenleyebilir. Bunların hepsinden anında (kampanya katılım /başvuru süresi dolmadan) haberdar olmak mümkün mü?

İşte tam da bu ihtiyaçtan doğan FaizsizAracKredisi.net ile kampanyaları takip edebilir hatta karşılaştırabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

  Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!