En Uygun Fiyatlı 5 Pikap Modeli

Kalabalıklaşan dünyada otomobil kullanımının rolü büyük. Son zamanlarda insanların tercihleri doğrultusunda otomobil seçimleri farklılaşıyor. Halk dilinde arazi aracı olarak da bilinen Pikap model araçlar son dönemin gözdelerinden. Türkiye’de 90’lardan beri kullanımı git gide artıyor. Pikap taşıtlar Amerika Birleşik Devletleri’nin en çok tercih edilen araçları olarak listelerdeki yerini alıyor. Pikap model araçların giderek yaygınlaşmasının pek çok sebebi var. Bu sebeplerden en önemlisi şehir insanının doğaya ve doğa aktivitelerine olan dönüşü…

Yüzünü doğaya çeviren insanlar tercihlerini pikap model araçlardan yana kullanıyor. Çünkü pikap modeller arazi kullanımına uyum sağlaması ve arazi gücü sebebiyle doğa koşullarında kullanılacak en uygun araç tipinden biri. Tercih edilme sebeplerinden bir diğeri ise zorlu hava şartlarında sorunsuz bir sürüş imkânı sunması. Sonbahar ve kış mevsimlerinde yaşanabilecek kayma ve patinaj gibi sorunlar pikap model araçlar yer vermiyor. Ayrıca pikap modeller arkasında bulundurduğu geniş hacimli kasaları sayesinde ticari amaçlı kullanımda da oldukça gözde modeller arasında. Bunun yanı sıra balıkçılık, tüplü dalış, bisiklet sürmek ya da tekne gibi hobilerinizi gerçekleştirmenizde de size yardımcı oluyor. 

Pikap modellerinin tercih edilmesinde önemli bir yere sahip olan bir diğer özellik ise onun vergi konusu. Araç sahibi olmak isteyenleri en çok düşündüren konu özel tüketim vergisidir. Türkiye’de binek araçlardaki ÖTV oranı modelden modele farklılık göstermekle birlikte %100’ü aşabilmektedir. Fakat pikap modeller binek araç statüsünde olmayıp hafif ticari araç statüsünde olduğu için vergilendirme oranları bir hayli farklı. Pikap modeller için ÖTV oranı sadece %5. Yazının devamında en uygun fiyatlı 5 pikap modeli hakkında aradığınız bilgilere ulaşabilirsiniz.

Mitsubishi L200

Mitsubishi L200 arazi kullanımı için en çok tercih edilen araçlar arasında yer alıyor. Ön tasarım olarak beğenileri toplayan Mitsubishi L200 arazi aracı aktif denge ve çekiş kontrol sistemi ile denge konusunda arazi şartlarında sürücüsüne büyük rahatlık sağlıyor. Treyler savrulma kontrolü ile istenmeyen kazalara engel oluyor ve yokuş kalkış destek sistemi ile de kalkış esnasında yaşanacak problemleri 0’a indirmeyi amaçlıyor. Fren destek sistemi ve fren öncelik sistemleri ile ise sürücüde yaşanabilecek herhangi bir dikkat dağınıklığı sonucu oluşabilecek kazalara engel olma amacını taşıyor. Darbe emici RISE gövde sistemi ile yaşanabilecek kazaları sürücünün en hafif şiddetle atlatması planlanmış. 16’’ alüminyum alaşımlı jantlar ile şık tasarıma sahip Mitsubishi L200, halojen farlar yardımıyla zorlu hava şartlarında da görüş açısını maksimum düzeyde tutmak amaçlanmış.

Volkswagen Amarok 

En uygun fiyatlı 5 pikap modeli arasında 2,0 litrelik çift turbo beslemeli dizel motora sahip Volkswagen Amarok, %60 arka aksta %40 ise ön aksta gücü kontrol eden 4×4 sisteme sahip pikap modeli ile karşımıza çıkıyor. 420 Nm tork üreten Volkswagen Amarok, 8 kademeli otomatik şanzımana sahip. Ağır kasasına rağmen güçlü motora sahip olması sürücüsüne gayet iyi bir sürüş deneyimi yaşatıyor. 19’’ alüminyum jantları ile şık bir görünüme sahipken yerden yüksek yapısı ile de arazi koşullarında herhangi bir hasar almadan sürüş yapmanıza olanak sağlıyor. Güçlü motoru, kaliteli kokpiti ve geniş yükleme alanı ile farklı kullanım amaçlarına da hizmet eden Volkswagen Amarok en uygun fiyatlı pikap modelleri listemizde yerini alıyor. 

Ford Ranger

Daha fazla teknoloji sloganı ile piyasaya çıkan Ford Ranger, Avrupa’da en çok satan pikap aracı olmakla biliniyor. 4WD ve 2WD sistemlerine sahip olan pikap modeli teknolojik özelliğini burada ön plana çıkarıyor ve sürüş esnasında dahi 4WD ve 2WD arasında geçiş imkânı sunuyor. Teknolojik gelişmeleri bununla da kalmayıp şehir içi kullanımına uygun olduğunu park sensörü özelliği ile vurguluyor. Yanından geçtiği park yerlerini tespit edip sürücüye uyarı yollaması ve park etme esnasında sürücüsünü yönlendirmesi bize onun şehir içi kullanımına dair ipuçları veriyor. Elektronik denge programına sahip olan Ford Ranger, 213 PS beygir gücü ve 500 Nm tork gücü ile de ön plana çıkıyor. Düşük emisyon özelliği ile ise doğaya karşı sorumluluklarını da yerini getirmekten kaçınmıyor.

Toyota Hilux

8 farklı renk seçeneği ile alıcısına sunulan Hilux, yenilenmiş özellikleri ile öne çıkıyor. LED farları, anahtarsız çalıştırma sistemi, 18’’ jantları ve 3.5 ton çekme kapasitesine sahip olması Toyota Hilux özellikleri arasında yer alıyor. Toyota Hilux trafikte karşılaştığı yaya ve bisikletliler için çarpışma önleyici ani fren sistemine sahip. Ayrıca trafikte güvenli bir sürüş sağlamak için akıllı şerit takip sistemi ve adapte hız sabitleme sistemi bulunduruyor. Aktif elektronik çekiş kontrol sistemi ve arka diferansiyel kilidi ile arazide güçlü bir performans sergiliyor.

Konuyla ilgileniyorsanız Makyajlı Toyota Hilux Türkiye’de Satışa Çıktı! yazımıza da göz atın…

Nissan Navara 

Nissan Navara lüks pikap tanımının öncülüğünü elinde bulunduruyor. 2,3 litrelik dizel motorun 190 beygir güç üreten 7 vitesli tork konvertörlü otomatik şanzıman ve 4 tekerlekten çekişe sahip versiyonu satışa sunuldu. Motoru ise 450 Nm tork üretiyor. Nissan Navara şehir içindeki yakıt tüketimiyle de ön plana çıkıyor. 100 km’de sadece 8,8 lt yakıt tüketimine sahip Navara tasarruf potansiyeline sahip araçlar arasında. Navara’yı diğer pikaplardan ayıran bir özelliği ise tamamen kapalı tam boy merdiven gövdeli şasiye sahip olmasıdır. Ayrıca Nissan Navara’nın başka hiçbir pikapta olmayan bir özelliği, çok noktadan bağlantılı, 5 kollu ve helezon yaylı arka süspansiyon sistemini bünyesinde bulundurması. 1 ton yük taşıma ve 3,5 ton çekme kapasitesiyle diğer pikaplarla ortak bir özellik taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

    Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!