Ticari Araçlar İçin Araç Kredisi Nasıl Alınır?

Ticari Araçlar İçin Araç Kredisi Nasıl Alınır?

Ticari araç kredisi konusu, son dönemin en çok merak edilenleri arasında. 2 el ticari araç kredisi veya ticari araç vergileri gibi konu başlıklarında aramalar sıklıkla yapılıyor. Volkswagen ticari araç kredileri / Peugeot ticari araç kredileri / Ford ticari araç kredileri de en çok merak edilenler arasında. Son dönemde pek çok kişi kredi faiz oranlarının da düşmesiyle birlikte krediyle araba alma sürecine girdi. Genellikle otomobil kredileri ile bilgi paylaşıyoruz. Peki, ticari araçlar için araç kredisi nasıl alınır? Ticari araçlara kredi seçenekleri konusunda merak edilenleri de yanıtladık…

Ticari Araç Kredisi Nasıl Alınır?

Öncelikle bankaların hemen hepsi, sıfır ve ikinci el ticari araçlar için kredi sunuyor. Bazı bankaların ticari araç kredi faiz oranları daha makul iken bazılarını ödeme koşulları hatta kredi çıkma olasılığı bile zorlayıcı olabiliyor. Diğer yandan faizsiz ticari araç kredisi veren bankalar ve kredi notuna bakmaksızın senetle ticari araç kredisi veren finans kurumları da var.

60 aya kadar vade olanağı, düşük faiz oranları ile son dönemde ticari araç almak isteyenler için de cazip koşullar oluştu. Diğer yandan ikinci elde temiz araç kalmaması ve sıfır araçların da tükenmesi gibi tablo söz konusu. Ancak bu durumun geçici olduğunun altını çizmekte fayda var. Dolayısıyla bu dönemde Volkswagen Amarok, Fiat Doblo, Renault Kangoo, Peugeot Rifter, Citroén Berlingo gibi ticari araç seçeneklerinden hangisinin size uygun olduğuna karar vererek doğru kredi ödeme planları ile ilerlemek için oldukça uygun bir zaman.

Ticari Araç Kredisine Başvuruda İstenen Belgeler ve Ticari Araç Kredi Şartları

Pek çok işletme sahibi ve bireysel kullanıcı, ticari araç kredisi almak için bankaların şartlarını merak ediyor. Her bankanın bu konuda farklı talepleri olabilir ama genel olarak şartlar ve istenen belgeler aşağıdaki gibi özetlenebilir. Ticari taşıt kredisi almak için koşullar ve ticari araç kredisi için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

Ticari Araç Kredisi Gerekli Koşullar;

– Reşit olmak,

– Kredinin aylık ödeme tutarının, kişinin toplam gelirinin yarısından fazla olmaması,

– Gelirin mutlaka belgelenebilir olması,

– Kredi kullanacak kişi için hayat sigortası ve ferdi kaza sigortası yaptırılması,

– Satın alınan ticari araç üzerine ipotek konulmasıdır,

Ticari Araç Kredisi İçin İstenen Belgeler;

– Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport (aslı ve fotokopisi),

– İkametgah belgesi,

– Gelir belgesi;

  • Ücretli ya da sözleşmeli çalışanların maaş bordrosu,
  • Serbest meslek sahiplerine verilen vergi levhası,
  • Emekliye ayrılmış olan kişilerin kimlik ve hesap cüzdanı,
  • Sahip olduğunuz gayrimenkulleri gösteren tapunun aslı ve fotokopisi.

Faizsiz Ticari Araç Kredisi Almak!

Yukarıdaki koşulları taşıyorsanız bankalar, ticari araç kredisi vermek üzere sizden yine yukarıda paylaştığımız belgeleri isteyecektir. Bunları da tamamladıktan hemen sonra başvurunuzu yapabilirsiniz. Bir de kredi notu yetmediği için araç kredisi alamayanlar var. Ayrıca faizle kredi almak istemeyenler de var. Bu konularda da farklı seçenekler sunuluyor. Bunları tek tek ele alalım…

Faizsiz ticari araç kredisi almak üzere yani faiz ödemeden ticari araç kredisi almak için katılım bankalarına başvurabilirsiniz. Otomobil markalarının Türkiye temsilcilikleri ile katılım bankaları arasında yapılan anlaşmalarla yıl boyunca faizsiz Rifter, faizsiz Kangoo, faizsiz Berlingo, faizsiz Doblo, faizsiz Navara gibi farklı seçenekler sunuluyor. Söz konusu sıfır faizle ticari araç kredisi sunan kampanyalar, bazen alıcı için çok avantajlı ödeme koşulları sunabiliyor. Bu nedenle kampanyaları takip etmenizi öneriyoruz. Yıl boyunca farklı katılım bankalarının sunduğu sıfır faizli ticari araç kampanyaları hakkında bilgi almak ve kampanyalardan haberdar olmak üzere FaizsizAracKredisi.net kampanyalar sayfasını takip etmenizi öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

    Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!