Fiat Sıfır Faizli Otomobil Kredisi Kampanyası

Sıfır faizle otomobil kampanyaları, son yıllarda büyük ilgi görüyor. Hayalinde otomobile sıfır faiz ödeyerek sahip olma fikri hem bireysel olarak kullanıcıyı hem de aileleri cezbediyor. Bu eksende pek çok kişi sıfır faizli otomobil kredileri konusunu araştırıyor. Pek çok kişi, sıfır faizli araç kredisi almak üzere katılım bankacılığı için ya da örneğin Fiat marka otomobil sıfır faiz kampanyası için bilgi almak istiyor. Peki, sıfır faizli araba kredisi nasıl oluyor? Faiz ödemeden araba kredisi çekmek için neler gerekiyor? Hangi bankalardan faizsiz otomobil kredisi alınabiliyor… Bu soruların yanıtlarına bakalım.

Faizsiz Araç Kredisi Nasıl Alınır?

Faiz, bankaların borç olarak verdikleri anaparaya ek olarak geri ödeme süresi boyunca aldıkları bir çeşit kira bedeli olarak tanımlanabilir. Burada verilen anapara üzerine farklı kriterlerle belirlenen bir faiz eklemesi söz konusudur. Kredi faiz oranları, değişkenlik gösterse de genellikle toplam tutara bakıldığında borç olarak alınan anaparanın üstüne ek bir rakam çıkar ortaya. Bu ek rakam, bazen neredeyse anaparanın yarısını bulur hatta geçer. Burada dönemin kredi faiz oranları duruma etki eder. Ancak faiz ödemeden kredi almak da mümkün. Genellikle katılım bankacılığı aracılığıyla faizsiz araç kredisi alınabiliyor. Faiz almadan araç kredisi veren bankalar yani katılım bankaları listesi de aşağıdaki gibi.

Katılım Bankalarının Listesi

Ülkemizde faizsiz bankacılık ya da helal bankacılık olarak tanımlanan hizmet şeklini benimseyerek çalışan katılım bankalarından bazıları şöyle: Türkiye Finans Katılım Bankası, Ziraat Bankası Katılım Bankacılığı, Vakıfbank Katılım Bankacılığı, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası.

Katılım Bankası ve Konvansiyonel Bankalar Arasındaki Farklar

Mevduat hesabı veya alınan krediler penceresinden bakıldığında bu iki bankacılık türü arasındaki farklar daha iyi anlaşılır. Mevduat hesabınız varsa katılım bankacılığında hem kâra hem de zarara ortak olursunuz. Kredi almak istediğinizde de faiz yerine bir komisyon ödemeniz gerekir. Ancak burada faizden farklı olarak ne şekilde ne sebeple paranızın işletiliyor olduğunu bilirsiniz. Bu yönüyle katılım bankacılığı halk arasında, helal bankacılık olarak da bilinir.

Sıfır Faizle Araç Almak

Pek çoğumuz için sıfır km araba almanın yolu banka kredilerinden geçiyor. Kredi çekmeden ya da bankaya borçlanmadan sıfır araba alabilenlerin sayısı çok az. Başka bir deyişle bugün fiyatı 100 bin TL’den başlayan sıfır km araçları peşin para verip alabilen çok az kişi var. Durum böyle olunca sıfır araç satışı yapan galerilerin iş birliği yaptığı bankalardan kredi ile ve elbette faiz ödeyerek sıfır araba almak söz konusu oluyor. Peki, faiz ödemeden araba almak mümkün mü; evet!

Katılım bankalarına başvuruda bulunarak sıfır faizle taşıt kredisi çekebilirsiniz. Burada faizsiz kredi için gerekli koşulları taşıyor olmanız önemli. Faiz vermeden araba kredisi almanın şartları konusunda ilgili katılım bankasının size vereceği listeye bakmanız önerilir. Zira, şartlar bir bankadan diğerine ve bir araç kredisinden diğerine değişiklik gösterebilir. Ödeme koşulları ve çekilecek kredi tutarı da benzer şekilde söz konusu sıfır faizle araç kredisi kampanyasının şartlarına göre değişecektir.

Sıfır Faizle Fiat Otomobil Kredisi

Fiat markası, ülkemizde en çok tutulan otomobil markalarından biri. Fiat’ın binek araç ailesi, oldukça geniş. Fiat Egea sedan ve HB, Fiat 500 ailesi, Fiat Panda en popüler modeller arasında. Fiat’ın göz bebeği olan Egea sedan, 2017 ve 2019 yılında Türkiye’de en çok satılan otomobil unvanına sahip olmuştu. 2018 yılında Türkiye’nin en çok satan otomobili yeni Renault Megane sedan oldu ama ikinci sırada yine Fiat Egea sedan vardı. Fiat Doblo ile hafif ticari sınıfında da geçtiğimiz yılın en çok satanı olan marka, Türkiye’de üretilen modelleri ile sadece ülkemizde değil; dünya genelinde büyük bir başarı yakaladı.

 

Fiat’ın söz konusu modelleri çok tutulunca sıfır faizle Egea kampanyası, faizsiz Doblo kampanyası gibi aramalar da çok popüler oldu. Sıfır faizle Fiat marka araç almak için faizsizarackredisi.net üzerinden araştırma yapabilirsiniz. Fiat markasının farklı modelleri için sistem üzerinden bilgi alabilir, hangi koşullarla nasıl kredi alabileceğinize dair online olarak bilgi isteyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

    Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!