Kuveyttürk’ten Faizsiz Araç Finansmanı

Faizsiz bankacılık konusunda en güçlü yatırımlardan biri olarak karşımıza çıkan Kuveyttürk, müşterilerine pek çok farklı alanda ihtiyaçlara cevap veren bir anlayışla hizmet sunuyor. İslami bankacılık esaslarına uygun olarak sıfır faizle farklı alanlarda kredi imkanı sağlıyor. Ayrıca Kuveyttürk araç finansmanı konusunda da en güvenilen kurumlardan biri olarak öne çıkıyor. Bu da pek çok kişinin sıklıkla “Kuveyt araç finansmanı” üzerine araştırma yapmasını ya da  “Kuveyttürk taşıt finansmanı” arayışının son derece popüler olmasını açıklıyor. Peki, Kuveyttürk’ten sıfır faizle araba kredisi almak için ne yapmalı ve faizsiz bankacılık kurumlarından biri olan Kuveyttürk hakkında neler biliyoruz…

Kuveyttürk’ten Faizsiz Araba Almak İçin…

faizsizarackredisi.net ile Kuveyttürk faizsiz araç kredisi kampanyalarını takip edebilirsiniz. Sıfır faizle araç kredisi almak üzere Kuveyttürk’ün araç kampanyaları ve işbirliklerini değerlendirebilirsiniz. Ülkemizin ve Avrupa’nın en büyük İslami bankacılık seçeneklerinden biri olan Kuveyttürk’ten faizsiz otomobil kredisi almak için faizsizarackredisi.net’i takip edin.

Bilindiği üzere faizsiz konut kredisi, faizsiz araç kredisi, faizsiz ihtiyaç kredisi alınabiliyor. Sıfır faizle kredi alma koşulları, bir bankadan diğerine ve çekilecek kredi türüne göre değişiyor. En popüler faizsiz kredi kullanım seçeneklerinden biri ise sıfır faizle otomobil edinmek oluyor. Hiç faiz ödemeden araba kredisi almak, oldukça cazip bir fikir. Yıl boyunca farklı katılım bankaları ve farklı otomobil markaları işbirliği yaparak faizsiz araç kredisi kampanyaları düzenliyor. Bu şekilde faizsiz Citroén C3 almak ya da faizsiz araç kredisiyle Peugeot Rifter sahibi olmak mümkün. faizsizarackredisi.net üzerindeki kampanyalar kategorisinde farklı araçların sıfır faizle kredi kampanyalarını inceleyebilirsiniz.

Son yıllarda helal bankacılık anlayışı ya da İslami bankacılık sistemi, çok merak ediliyor. Şimdi biraz faizsiz bankacılık ve bunun en iyi örneklerinden biri olan Kuveyttürk hakkında bilgi paylaşalım…

Faizsiz Bankacılık ve Kuveyttürk Hakkında

Bugün yaşadığımız şehirlerde sıklıkla bir Kuveyttürk şubesiyle karşılaşıyoruz. İlk Kuveyttürk şubesi ise 1989’da açılmış. Çünkü Kuveyttürk, özel finans kurumu statüsüyle 1989 yılında kuruldu.

Online alt yapıya hep çok büyük önem vermiş yenilikçi bir yaklaşımla da büyümüş. Mesela daha 1993’te ilk online şube ağını kurmuş olmasıyla öncü finans kurumlarından biridir. Faizsiz finans kurumu olmasıyla diğer bankalardan ayrılır. Bu arada Avrupa’da ISO 9001-2001 Kalite Sertifikasına uygun görülen ilk faizsiz finans kurumu Kuveyttürk olmuştur. VISA’ya doğrudan üye olan ilk özel finans kurumu olması da bir diğer ilk.

İlk yurt dışı temsilciliğini Almanya’nın Mannheim kentinde açmış olan kurum, bugün yurt dışında çok sayıda şubeye sahip. Pek çok uluslararası dergi ve komite tarafından defalarca kez Türkiye’nin En İyi İslami Finansal Kuruluşu”, Kuveyt Türk’ün yüzde 100 iştiraki KT Bank AG ise “Avrupa’nın En İyi İslami Finansal Kuruluşu” seçilmiş.

Bugün, Kuveyttürk şubeleri, müşteri memnuniyetine önem veren bir anlayışla çalışıyor. Geri bildirimleri hassasiyetle değerlendiriyor.

Kuveyttürk Katılım Bankacılığı Hakkında

Kuveyttürk bir katılım bankasıdır. Başka bir deyişle faizsiz bankacılığı benimsemiş bir kurumdur. Bilindiği üzere katılım bankacılığında biri cari diğeri katılma olarak adlandırılan iki farklı hesap türü var. Katılım bankaları da bu iki hesap üzerinden fon toplayan, mal-hizmet için satın alma veya kiralama yapıp daha sonra da müşterilerine satarak veya kiralayarak topladığı fonlarla kar elde eden bir sistemle çalışırlar. Yani fon toplar ve fon kullandırırlar. Ayrıca döviz, menkul kıymet alım satımı, banka havalesi ve kasa kiralama hizmeti sunar.

Katılım bankaları faizsiz çalışır. Pek çok kişi, faizsiz bankacılıkla katılım bankacılığı arasındaki farkı anlayamıyor. Bu konuda basit bir özet yapalım:

Bankalar, verdikleri borç üzerinden faiz alırlar. Yani kredi faizi alırlar. Katılım bankaları ise müşterisini sürece dahil eder, katılımcı kılar. Fon toplamakta elde ettiği getiriyi başta anlaştığı oranlarla müşterileriyle paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

    Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!