Araç Fiyatının Tamamına Araç Kredisi Çekmek Mümkün Mü?

Araç kredisi çekmek isteyenlerin yanıtı en çok merak ettiği sorulardan biri de araç kredisi araç fiyatının tamamını kapsar mı şeklinde oluyor. Çekilen taşıt kredisi arabanın tüm bedeline karşılık gelir mi sorusu, birikimi olmayanların özellikle merak ettikleri arasında. 

Burada öncelikle taşıt kredisi ile aracın fiyatının ne kadarı karşılanabilir, sorusuna yanıt vermek gerek:

Sıfır km. araçlar için, kredi faiz oranlarının seyrine ve satın alınma dönemine göre değişiklik gösterse de, yüzde 70 – 90 aralığında kredi kullanılabilir. İkinci el otomobiller için kasko bedeli üzerinden farklı miktar ve oranlar uygulanması söz konusudur.

Taşıt Kredisi Araç Fiyatının Tamamına Çekilebilir mi?

Peki, bizim sorumuzun yanı ne? Yani taşıt kredisi araç fiyatının tamamına çekilebilir mi? Genellikle hayır! Ancak bazen bankalar, özel taşıt kredi faiz kampanyaları yapabiliyor. Bu kampanyalarla sıfır otomobillere yüzde 100 oranında kredi kullanımı mümkün kılınıyor. Burada kampanyaları takip etmek önemli. Özellikle yılsonunda benzer kampanyalara rastlamak mümkün oluyor. Çünkü yılsonu hedeflerini tutturmaya çalışan, yeni araçlarının satışını arttırmak isteyen bayiler bankalarla özel anlaşmalara yöneliyor. 

İkinci El Arabanın Fiyatının Tamamına Araç Kredisi Alınır mı?

2. El araba kredisi konusunda ilk bilinmesi gereken detay, sıfır araç kredisinin çıkma olasılığından düşük olmasıdır. Çünkü bankalar, her dönemde 2. el araba kredisi sunmayabilir. Taşıt kredileri, sadece sıfır araçları kapsıyor olabilir. İkinci el taşıt kredisi sunan bankalar da belirli kısıtlamalar getirebilir. Zira, sıfır araba kredisi verilirken otomobil markası ile yapılan işbirliği nedeniyle de bir avantaj söz konusu olabiliyor. Ancak çekilecek kredi tutarı, tamamen kişinin banka ile olan sözleşmesine bağlı. 2. el aracın fiyatının tamamını kredi olarak çekmek için ihtiyaç kredisine de yönelebilirsiniz. 

İhtiyaç Kredisi mi Taşıt Kredisi mi?

Araba kredisi vadeleri, ihtiyaç kredilerine göre daha uzun belirlenir ve faiz oranları da daha düşük seviyededir. Bankalar kaskoyu da kendilerinden yaptırmak kaydıyla faiz puanlarında indirime de gidebilmektedir. Diğer yandan ihtiyaç kredisi üst limitine bağlı olmakla birlikte ikinci el araba için gereken paranın tamamı kredi olarak alınabilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

    Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!