Araç Kredisi ile Alınan Araç Kredisi Bitmeden Satılabilir mi?

Araç kredisi ile alınan araç kredisi bitmeden satılabilir mi? Kredisi bitmeyen aracı satmak mümkün mü? Kredisi bitmeden arabayı satmayı düşünenler bu soruların yanıtlarını merak ediyor. Biz de sizin için kredisi bitmeden araç satılır mı satılmaz mı sorusuna yanıt verdik…

Araç Kredisi Bitmeden Arabayı Satmak…

Taşıt kredisi çekerek araba alan pek çok kişi, krediyle aldığı arabayı satma sürecine giriyor. Burada beklenmeyen maddi zorluklar ya da alınan arabadan memnun kalmama gibi sorunlar söz konusu olabiliyor. Kredi borcu devam eden arabayı satmak mümkün mü sorusu ile karşı karşıya kalınıyor. Kredi borcu olan arabayı satmanın önünde bir engel yok. Ancak bankanın araç üzerindeki hakkını ortadan kaldırmak için ya kredi borcu kapatılmalı ya da alan kişi borcu ile arabayı devralmalı. 

Kredi Borcu Olan Arabanın Satış İşlemleri

Kredi borcu devam eden araba ile ilgili satış işlemleri hakkında detaylar şöyle:

Taşıt kredisi ile alınan araçların satışında iki farklı durum ile karşılaşılır:

  1. Söz konusu taşıt kredisinin tamamının alıcı tarafından kapatılması halinde borcun ödenmesiyle birlikte aracın üzerinde rehin kalkar. Böylece aracın ruhsatı yeni sahibine geçer. 
  2. Noterde düzenlenen bir sözleşme ile söz konusu kredi borcunun alıcı kişinin üzerine devredilmesi de seçenekler arasındadır. Banka rehin işlemini kaldırdıktan sonra, alıcı elindeki vekalet ile aracı üzerine geçirir.

Faizsiz Araç Kredisi Seçeneklerine Bakın!

Faizsiz araç kredisi seçeneklerine bakarak faiz ödemeden araba alabilirsiniz. Faizsiz araç kampanyalarını takip ederek yıl boyunca katılım bankalarının paylaştığı sıfır faizle kredi sunan kampanya seçeneklerinden haberdar olabilirsiniz. Çok avantajlı bir şekilde ve faizsiz araç kredisi alarak ilerleyebilirsiniz. Bankalardan ya da katılım bankalarından alacağınız krediler için hesaplama araçları ile kolay bir biçimde karşılaştırma yapabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

    Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!