Elektrikli Mokka: Opel Mokka-e

Elektrikli Mokka: Opel Mokka-e Yakında Avrupa Yollarına Çıkacak!

Elektrikli Opel Mokka epeydir otomobil basınında gündem oluyordu. SUV ile crossover arasında konumlanan Mokka’nın elektriklisinin Avrupa pazarında çok tutulacağı varsayılıyor. Opel’in elektrikli araba hamlesinin crossover ayağı olan Mokka-e’nin Türkiye pazarına gelmesi de bekleniyor. Peki, elektrikli Opel Mokka hakkında neler biliyoruz ve bu yepyeni Opel Mokka nasıl görünüyor, 2021 Opel Mokka-e’nin özellikleri neler? Haberimiz; otomobil piyasasının son günlerde en çok merak ettiği 2021 model arabalardan biri olan yüzde yüz elektrikli Mokka.

2021 Model Arabalar Listesinde: 2021’de Avrupa Pazarına Sunulacak!

2020 yılı pandeminin gölgesinde geçti sayılır. Yılın son dönemine girmek üzereyiz ve diyebiliriz ki bizdeki kredi faiz oranları indirimi işleri biraz hafifletti ama genel anlamda sektörün en kötü yıllarından birini yaşadık. Bu nedenle hem otomobil alıcısı, hem otomobil meraklısı hem de sektör, dört gözle 2021 yılını bekliyor. 2020’yi bir an önce uğurlamak istiyoruz. Haksız da sayılmayız…

2021 model otomobiller birer ikişer tanıtılmaya başlandı. Bu yıl otomobil fuarları da eskisi gibi yapılamadı ama online kanalları kullanarak lansmanlar yapıldı. Opel Mokka-e modeli de 2021 araba modelleri listesinde yer alıyor. Markanın yaptığı açıklamaya göre 2021 yılı başında Avrupa pazarında satışa sunulacak.

Partikül filtresine sahip olan içten yanmalı motor ile elektrikli motorun gücünü birleştiren otomobil, 136 HP güç ile karşımıza çıkacak. Bu arada aslına Mokka-e’nin motorunu Opel Corsa-e’den tanıyoruz. Opel’in çok tutulan şehir için otomobili Corsa’da da geçtiğimiz yıl, elektrikli versiyon tanıtılmıştı. Bu elektrikli Corsa’nın motoru, Mokka 2021 modelinde kullanılacak. Yani, aynı motor teknolojisi sunulacak.

2021 Opel Mokka-e’nin maksimum hız bilgisi, 150km/s olarak paylaşıldı. Tabana yerleştirilen 50 kWh kapasiteli bataryanın otomobile sağladığı menzil ise 322 km.

Opel Mokka 2021 Tasarım Özellikleri

Opel Mokka-e’nin tasarım konusunda ezberleri bozdu. Hatırlarsanız Mokka’nın görünümü biraz küçük SUV şeklindeydi. Tasarımcıları bunu şöyle değiştirdi: Tekerleklerin mesafesini epeyce açtılar. Karoseri biraz yere yaklaştırdılar ve tavandan motor kaputuna inen kontrast renk uyguladılar. Ortaya tam sportif bir crossover çıktı. Özellikle yeşil-siyah renk kontreastı ki bu lansman rengi, çok şık.

Opel Mokka Fiyatları Nasıl?

Sıfır km Opel Mokka almak isterseniz markanın resmi web sitesinde Opel fiyat listesinde Mokka yok. Ancak galerilerde bulma ihtimaliniz var. İkinci el Opel Mokka fiyatları ilan sitelerine baktığımızda 100 bin Tl ile 200 bin TL arasında değişen bir rakam skalası ile karşılaşıyoruz.

Faizsiz Opel Mokka Kampanyaları

Opel Mokka ikinci el ya da sıfır Mokka almak için farklı kredilendirme seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Faizsiz kredi ile araç almak üzere de katılım bankalarının kampanyalarını inceleyebilirsiniz. Bu amaçla FaizsizAracKredisi.net’in Kampanyalar sayfasını takip edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
×

    Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!